کسب مدال نقره رقابت های جهانی کاراته توسط مددجوی نوجوان اصفهانی

کسب مدال نقره رقابت های جهانی کاراته توسط مددجوی نوجوان اصفهانی

۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۰ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس ورزشی - مددجوی نوجوان اصفهانی با کسب مدال نقره در رقابت‌های جهانی کاراته در میان ۹۰۰ ورزشکار از کشورهای مختلف دنیا، افتخارآفرینی کرد.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از ایسنا - مطهره احمدیان، مددجوی با استعداد کمیته امداد با حضور در رقابت های «کاراته وان جوانان» در استانبول ترکیه و کسب مدال نقره، نخستین مدال جهانی فدراسیون کاراته را در لیگ های جهانی پایه به دست آورد.

مطهره ۱۲ ساله حدود ۶ سال است که در رشته ورزشی کاراته مشغول فعالیت است.

وی در حال حاضر در کلاس هفتم به تحصیل مشغول است و به همراه مادرش در منزلی اجاره ای در شهر خورزوق از توابع شهرستان برخوار اصفهان زندگی می کند.

وی که در کودکی سایه پدر را از دست داد، از همان زمان تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفت و در حال حاضر نیز در کنار حمایت های خانواده، از خدمات این نهاد برخوردار است.

به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد، مطهره توکل بر خدا، حمایت های مادر و همچنین گرمای نگاه آسمانی پدر را مهمترین رمز موفقیت خود می داند و می گوید: اگرچه در کودکی از نعمت وجود پدر محروم شدم، اما همواره حضور پر محبتش را در کنارم حس کردم و همین روحیه باعث شد مشکلات و شرایط سخت زندگی برایم ساده و قابل تحمل شود.

مادر این نوجوان خوش استعداد نیز با اشاره به خدمات کمیته امداد امام(ره) می گوید: اگر حمایت های این نهاد و نیکوکاران وجود نداشت، دخترم نمی توانست در تمرینات ورزشی و دوره های آموزشی شرکت کند و به مسابقات جهانی اعزام شود. این کمک ها مسیر رشد استعداد ورزشی را برای دخترم گشود تا بتواند در این رشته به صورت حرفه ای پیشرفت کند.

مطهره، دختر سختکوش ایران زمین با وجود شرایط سخت زندگی، با تلاش و پشتکار بسیار تاکنون در عرصه های مختلف ورزشی افتخارآفرینی کرده است.

وی از ابتدای ورود به ورزش کاراته در بخش کاتا، در سال ۹۵ رتبه اول کشوری در مسابقات خردسالان، در سال ۹۶ رتبه اول کاتای انفرادی استان اصفهان و رتبه اول کاتای تیمی کشور در مسابقات جام دهه فجر را کسب کرده است. همچنین در سال ۹۷ رتبه سوم کشوری در هفدهمین دوره جشنواره ورزشی بانوی قدسیان، در سال ۹۸ در شانزدهمین دوره مسابقات بین المللی ایران زمین رتبه دوم، در سال ۹۹ رتبه سوم مسابقات دختران رده سنی ۱۲ ساله جهانی، در مسابقات جام مدافعان سلامت نیز رتبه دوم قهرمانی دختران کشور و در خردادماه ۱۴۰۰ رتبه اول رده سنی نوجوانان استان را کسب کرده است.

این دختر نوجوان در آخرین رقابت خود نیز که در مسابقات لیگ جهانی «کاراته وان» در رده های سنی پایه با حضور ۹۰۰ ورزشکار در استانبول ترکیه برگزار شد، در بخش کاتا انفرادی نونهالان، با ٢٢ نماینده از کشورهای مختلف دیدار کرد و در پایان به مدال نقره این رقابت ها دست یافت.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز