برگزاری رقابت های جایزه بزرگ دوچرخه سواری و دو به میزبانی فارس
سرویس ورزشی - استان فارس برای دومین بار میزبان رقابت‌های جایزه بزرگ دوچرخه سواری و دو کوهستان ایران خواهد بود که با شعار "بازگشت به زندگی" برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از ایسنا - معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان فارس در این خصوص به ایسنا گفت: رقابت های جایزه بزرگ دوچرخه سواری و دو کوهستان ایران برای دومین بار به میزبانی فارس تحت عنوان جام پولادکف و با شعار "بازگشت به زندگی" برگزار خواهد شد.

محسن سالاری گفت: از آنجا که دوچرخه سواری و دو از رشته های اولویت دار و آمایشی است و حضور ورزشکارانمان در میادین ملی و جهانی را مدنظر داریم، همکاری های لازم را با بخش خصوصی برای برگزاری این میزبانی انجام داده ایم.

معاون توسعه امور ورزش فارس افزود: این دو رشته ورزشی علاوه بر بعد قهرمانی، فرصتی را فراهم می کند که به جذب گردشگر و توسعه صنعت گردشگری ورزشی می انجامد. نگاه ما به برگزاری میزبانی رویدادهای ورزشی در سال های اخیر، کمک به توسعه گردشگری استان بوده است.

سرپرست مسابقات جایزه بزرگ دوچرخه سواری و دو کوهستان ایران نیز، به ایسنا گفت: این مسابقات در ۲ بخش طی روزهای ۲۲ و ۲۳ و ۲۹ و ۳۰ مهر در مجموعه ورزشی پولادکف شهرستان سپیدان در استان فارس برگزار خواهد شد.

علی فرزامی افزود: این رقابت ها در بخش کراس کانتری یا دوچرخه کوهستان روزهای ۲۲ و ۲۳ مهر و در رشته تریل رانینگ یا دو کوهستان، طی روزهای ۲۹ و ۳۰ مهر برگزار می شود.

 فرزامی خاطرنشان کرد که در این دوره از رقابت های جایزه بزرگ، دوندگان در دو دوره مسابقه به طول های ۱۴ و  ۲۸ کیلومتر به میدان می روند.

او با اشاره به اینکه روسای  فدراسیون های دوچرخه سواری و دوومیدانی شاهد این رقابت ها خواهند بود، گفت: در میزبانی این رقابت ها هیئت های دوچرخه سواری و دومیدانی و اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، همکاری داشته اند.

سرپرست برگزاری دومین دوره مسابقات جایزه بزرگ کراس کانتری و تریل رانینگ، گفت: این مسابقات با رعایت کامل اصول شیوه نامه بهداشتی مبارزه با ویروس کرونا برگزار خواهد شد.

فرزامی گفت: نگاه ما به برگزاری این رقابت ها، نگاهی جهانی است و ان شاالله با همکاری فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان فارس این رقابت ها را به صورت جهانی برگزار خواهیم کرد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز
آخرین اخبار سرویس ورزشی