چرا توپ طلا نباید به لیونل مسی برسد؟

چرا توپ طلا نباید به لیونل مسی برسد؟

۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۱ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس ورزشی - یکی از بازیکنان سابق تیم ملی فوتبال فرانسه می‌گوید لیونل مسی نباید برنده توپ طلای سال ۲۰۲۱ باشد و برای آنهم دلیلی جالب دارد.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فرارو - بحث بر سر اینکه کدامیک از بازیکنان فهرست ۳۰ نفره نامزدهای کسب توپ طلای سال ۲۰۲۱ از ۲۹ نفر دیگر برای کسب مهمترین جایزه فردی دنیای فوتبال شایسته تر است، همچنان ادامه دارد. در میان این ۳۰ نفر شانس بازیکنانی مانند لیونل مسی، روبرت لواندوفسکی، جورجینیو، کریستیانو رونالدو و کریم بنزما بیشتر تلقی می شود.

مسی گزینه اول بسیاری از بنگاه های شرط بندی برای کسب مهمترین جایزه فردی دنیای فوتبال است که اگر این اتفاق رخ دهد او برای هفتمین بار موفق به کسب این جایزه خواهد شد. در این میان اما خیلی ها هم این جایزه را که ۲۹ نوامبر در پاریس اهدا می شود، حق ستاره آرژانتینی تیم فوتبال پاری سن ژرمن نمی دانند. یکی از آنها فرانک لبوف بازیکن سابق تیم ملی فوتبال فرانسه است.

ستاره سابق تیم فوتبال چلسی که سال ۱۹۹۸ هم با تیم ملی فرانسه قهرمان جام جهانی شد، در گفت و گو با شبکه تله فوت فرانسه، اظهار داشت: در سال های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۶ زیدان نامزد کسب توپ طلا شد، اما آن را به وی ندادند، چرا که در هریک از آن دو سال او کارت قرمز گرفته بود. مسی هم امسال در سوپرجام اسپانیا کارت قرمز گرفت پس این موضوع هم باید هنگام رأی دادن به وی مدنظر قرار بگیرد و به همین دلیل او نباید توپ طلا را ببرد. اگر کارت قرمز گرفتن یک بازیکن در تعیین شایستگی او برای بردن توپ طلا تأثیر ندارد پس باید توپ طلا را به زیدان بدهیم نه به مسی.

زیدان سال ۲۰۰۶ به خاطر نقشی که در رسیدن فرانسه به فینال جام جهانی داشت، جزو مدعیان کسب توپ طلا بود، اما به این جایزه نرسید. او به خاطر ضربه سرش به مارکو ماتراتزی در فینال و مجازات شدن با کارت قرمز به خاطر آن خطا، تیمش را ۱۰ نفره کرد و در نهایت هم فرانسوی ها در ضربات پنالتی به ایتالیا باختند.

لبوف پس از پاتریس اورا دومین بازیکن سابق تیم ملی فرانسه است که از جو به وجود آمده برای معرفی مسی به عنوان بخت اصلی کسب توپ طلا ناراضی است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط نیوز
Morteza ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۵:۳۰
حسود نیاسود غلط کرده این حرفارو بافته مسی هفتمین رو گرفته انشاءالله

وارووول ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۶
زت
علی ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۹
لواندوفسکی از مسی بهتره پس او باید توپ طلا بگیرد
علی ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۱
چرا توپ طلا به مسی نباید برسد؟ برای اینکه هواداران افراطی اش حسابی حرص بخورند

Sultan ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۳
هههه عجب مسخره بازی مسی لایق توپ طلاست

ناشناس ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۴
حقیقت تلخ

amir ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۱
مسی اینو بگیره دیگه هیچکس به رکوردش نمیرسه