واکنش دلخانی به f14 و قهرمانان ناراضی  -  عکس یادگاری می گیرند کارت هدیه یک میلیونی می دهند!
سرویس ورزشی - میثم دلخانی، قهرمان کشتی جهان از مردمی که برای قهرمان‌ها سنگ‌تمام گذاشتند تشکر می‌کند اما از مسئولان دلگیر است.

واکنش دلخانی به f14 و قهرمانان ناراضی  -  عکس یادگاری می گیرند کارت هدیه یک میلیونی می دهند!

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از همشهری - محسن محمود صفری

میثم دلخانی در مسابقات جهانی نروژ در وزن ۶۳ کیلوگرم توانست رتبه پنجمی سال ۲۰۱۹ را به مدال طلا تبدیل کند. او یکی از ۴ نماینده شیرازی تیم ملی ایران بود که با طلا کارش را تمام کرد. میثم در جهانی نروژ کشتی های مطمئنی گرفت و تمامی حریفانش را حساب شده شکست داد. البته خودش معتقد است توانایی ۸ بر صفر بردن حریفانش را دارد ولی ترجیح می دهد برد مطمئن داشته باشد و ریسک نکند. چهره طلایی ایران در جهانی ۲۰۲۱ در این گفت وگو به سؤالات همشهری پاسخ داده است.

*مسابقات جهانی نروژ برایت پایان خوبی داشت. از این مسابقات برایمان بگو.

در وزن ۶۳ کیلوگرم که غیرالمپیکی است تمام مدعیان حضور داشتند و سطح رقابت ها بالا بود. خدا را شکر توانستم نتیجه خوبی بگیرم و مردم را خوشحال کنم. با این طلا نتیجه زحمت چند سال گذشته ام را گرفتم و تلاش می کنم کسب مدالم هایم در رده بزرگسالان ادامه دار باشد.

*در نخستین تجربه مسابقات جهانی در کسب مدال ناکام بودی ولی در دومین تجربه ات مدال طلا گرفتی. در فاصله این ۲ سال چه اتفاقی برایت افتاد؟

در قزاقستان ۲۰۱۹ هم می توانستم مدال بگیرم ولی بدشانس بودم. جو مسابقات باعث شد نتوانم توانایی هایم را به نمایش بگذارم ولی خوشحالم که در نروژ توانستم با خوشرنگ ترین مدال برگردم.

*جایی گفته بودی دنبال زیبا کشتی گرفتن نیستی و ترجیح می دهی فقط کشتی را ببری. منظورت این است که از فنون پرتابی که همراه با ریسک است استفاده نمی کنی؟

خیلی از این حرفم سوءبرداشت شد. من فقط منظورم این بود که توانایی اجرای فنون مختلف و زیبا را دارم ولی ترجیحم این است که برد اقتصادی و تضمینی داشته باشم. من اگر زیبا کشتی بگیرم ولی ببازم به نظرم مردم هم ناراضی هستند. مردم و مربیان دوست دارند در آخر دست کشتی گیرشان بالا برود. فنون پرتابی هم که گفتید اگر شرایطش باشد حتما استفاده می کنم. کشتی گیر باید روی همه فنون تبحر داشته باشد ولی زمان استفاده از آن هم خیلی مهم است.

*قصد تغییر وزن داری؟

هم اکنون کشتی گیر وزن ۶۳ کیلوگرم هستم و در این وزن باید کشتی بگیرم. برای تغییر وزن نیاز است با کادر فنی مشورت کنم و بعد تصمیم بگیرم. برای المپیک قطعا تغییر وزن خواهم داشت ولی هم اکنون حدود ۳ سال به المپیک مانده است.

*لقب F۱۴ از کجا آمد؟

(با خنده) دوستان لطف داشتند و این لقب را به من دادند. آن هم برای این است که وقتی پشتک وارو می زنم یک مقدار بیشتر از حد نرمال از زمین ارتفاع می گیرم. برای همین لقب F۱۴ را به من دادند.

*یک فیلمی پخش شده که در آن رقص چوب بازی انجام می دهی. از این مراسم برایمان بگو.

من افتخار می کنم که یک لر هستم. در یکی از مراسم تجلیلی که برایم گرفته شده بود از من خواستند این رسم قدیمی را انجام بدهم که من هم قبول کردم.

*درباره این تجلیل هایی که برگزار می شود خیلی از قهرمانان ناراضی هستند. ماجرا چیست؟

دست خیرین و مردم درد نکند، واقعا زحمت می کشند. ما توقعی از آنها نداریم و اگر چیزی هم گفته می شود خطاب به مسئولان است. خیلی بد است که مسئولان می آیند عکس یادگاری می گیرند و بعد یک کارت هدیه یک میلیونی می دهند! این رفتارها آدم را دلسرد می کند. ورزشکار دغدغه مالی نداشته باشد، قطعا بهترین نمایش را خواهد داشت. وزارت ورزش، طلا را ۸۰ امتیاز حساب می کند و هر امتیاز ۲ میلیون تومان که می شود ۱۶۰ میلیون. ولی آن را بعد از ۲ سال می دهند که دیگر ارزشی ندارد. با این شرایط، ورزش حرفه ای کردن سخت است و ما فقط به عشق شاد کردن دل مردم ورزش می کنیم.

*فیلم هایی که از سالن گرم مسابقات نروژ می آمد نشان می داد رابطه صمیمانه ای با رئیس فدراسیون و حمید سوریان داری. خیلی با هم صمیمی هستید؟

حضور آقای دبیر و آقای سوریان برای ما یک نعمت است. آنها جدا از بحث رئیس و نایب رئیس فدراسیون با همه بچه ها رفیق هستند. نه اینکه فقط با ملی پوشان رفیق باشند، با همه کشتی گیران اردو رفاقت می کنند و این باعث شده رابطه صمیمی بین همه ما باشد. آقای دبیر در این مدت باعث شد به دیدن وزرای مختلف برویم و مراسم تجلیل برای ما برگزار شود. آقاحمید هم که در تمرینات ما حضور دارند و علاوه بر نکات فنی صحبت های انگیزشی هم برای ما می کنند.

*قراردادی برای کشتی گرفتن در لیگ نبسته ای. قصد حضور در لیگ را نداری؟

بعد از اردوهای طولانی مدت تیم ملی با مشورتی که با کادر فنی داشتم تصمیم گرفتم استراحت کنم. برای همین با تیمی قرارداد نبستم.

منبع : همشهری آنلاین