شانس مدال تیراندازی در بازی های آسیایی زیاد است

شانس مدال تیراندازی در بازی های آسیایی زیاد است

۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۳ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس ورزشی - ملی‌پوش تپانچه گفت: با انسجام یافتن اردوهای تیم ملی شانس مدال در بازی‌های آسیایی بیشتر شده است.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از ایسنا - وحید گلخندان ، در خصوص شرایط اردوهای تیم ملی تپانچه اظهار کرد: حدود ۱۰ روز قبل اردوی تپانچه تمام شد و ما به استراحت رفتیم. این اردوها از جمعه پنجم آذر از سر گرفته خواهد شد و قرار است منسجم و جدی برای آماده سازی ملی پوشان تا بازی های آسیایی ادامه داشته باشد.

ملی پوش تپانچه در خصوص ادامه اردوها گفت: فکر می کنم ۱۰ تا ۱۲ نفر در این اردو هستند. این اردو از ۵ تا ۱۷ آذر ادامه دارد و بعد از آن یک استراحت کوتاه داریم و  بعد مجددا اردوی بعدی شروع خواهد شد. اردوها قرار است تا بازی های آسیایی متصل و پیوسته باشد و ممکن است تنها چند روزی میان آنها استراحت باشد.

وی افزود: با این شرایط که می بینم شانس مدال در بازی های آسیایی خیلی بیشتر شده است. در هر دو رشته تفنگ و تپانچه شانس مدال داریم. اردوها منسجم شده و این تغییر و تحول فدراسیون تاثیری در روند اردوها ندارد و مشکلی نیست.

گلخندان در خصوص تغییر مربی و کادر فنی تپانچه گفت: تغییر و تحول جزو لاینفک تمام فدراسیون ها و تیم های ورزشی است و خیلی تعجب برانگیز نیست. این تغییرات آنقدر هم پر حاشیه نبود و رفت و آمد ها در تیم های ملی عادی است. اکنون هم در کنار تیم و آقای احمد نجفی، خانم و آقای خدابنده لو هستند.

وی در مورد اینکه به چه امکانات و شرایطی نیاز است تا بتوان به مدال بازی های آسیایی رسید گفت: همین کاری که شروع شده یعنی اردوهای منسجم باید ادامه پیدا کند. قبلا دادگر قول داده بود و اکنون آقای مبینی قول داده که این اردوها ادامه دار و منسجم باشد. اگر همین روند ادامه داشته باشد شانس مدال آسیا زیاد است.

گلخندان در خصوص آغاز مسابقات جام جهانی گفت: اولین مسابقه جام جهانی که داریم اسفند است. فدراسیون جهانی هم دو مسابقه را برای کسب سهمیه المپیک در سال های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ مصر و روسیه را مشخص کرد که در هر کدام چهار سهمیه توزیع می شود. مطمئنا فدراسیون نیز برای حضور در این دو رویداد برنامه ریزی خواهد کرد.


وی در مورد هدفش برای بازی های آسیایی و کسب سهمیه المپیک گفت: اگر مشکلی پیش نیاید هدفم کسب سهمیه المپیک است. من چند باری دقیقا قبل از مسابقات مهم به خرابی سلاح برخوردم و اگر برای پاریس مشکلی نباشد هدفم کسب سهمیه المپیک است و امیدوارم هر جور که هست سهمیه را بگیرم.

گلخندان به  کسب طلای المپیک در تپانچه اشاره کرد و گفت: پیش از این به تپانچه نگاه ویژه نمی شد، اما بعد از کسب مدال طلای المپیک، هم در داخل کشور و هم در خارج از کشور حساب ویژه ای روی تپانچه ایران باز کرده اند.

ملی پوش تپانچه در خصوص تغییرات خوابگاه گفت: در زمان آقای دادگر بازسازی کامل خوابگاه ها صورت گرفت و اتاق ها و خوابگاه ها تعمیر شدند. آقای مبینی هم که آمد برخی از مشکلات تاسیساتی را مرتفع کرد و بالشت ها،  تشک ها و موکت ها را تعویض کرد و همه نو شدند و همچنین سیستم گرمایشی را درست کرد.

منبع : خبرگزاری ایسنا