اقبالی: در این دربی یک موقعیت هم ندیدیم -  استقلال بازیکن طراح ندارد
سرویس ورزشی - پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت:‌ مثل همیشه بازی سرد و بی‌روحی را دیدیم و خشونت و درگیری در آن زیاد بود.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فارس - مسعود اقبالی در گفت وگو خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص دیدار پرسپولیس و استقلال اظهار داشت: مثل همیشه بازی سرد و بی روحی را دیدیم و خشونت و درگیری در آن زیاد بود. این بازی بدون برنامه و فقط حساسیت بیش از حد داشت. وقتی که یک شوت به سمت دروازه نمی زنید از این فوتبال چه تعریفی می شود کرد. 

وی افزود: بازیکنان فوتبال ما از نظر تاکتیکی تربیت نشده اند و در دفاع و حمله مشکل دارند. وقتی بازیکنان در حمله به دروازه حریف نزدیک می شوند هیچ برنامه ای برای حمله ندارند و این فوتبال، فوتبال پینگ پنگی است. همه دربی ها حساس هستند اما ما در این بازی حتی یک موقعیت هم ندیده ایم.

اقبالی تصریح کرد: این دیدار نزدیک 27 یا 28 خطا داشت. تیم استقلال نیازمند بازیکنی است که از موقعیت های خود بهترین استفاده را کند و ما در این تیم بازیکن طراح نمی بینیم و در پاس دادن بدترین راه حل را انتخاب می کنند. وقتی که نمی توان با تاکتیک به سمت دروازه حریف بریم مجبور می شویم خطای بیش از حد را انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: بازیکنی که میلیاردی پول می گیرد ولی دفاع فردی را نمی داند بازیکن تأثیرگذاری نخواهد بود. بازیکن باید باید بداند که برتری عددی چیست. استقلال باید در حمله و دفاع برتری عددی داشته باشد و به گونه ای نباشد که به محض صاحب توپ شدن بدون برنامه عمل کند. کجای دنیا این همه خطا رخ می دهد و این نشان دهنده این است که بازیکنان ما اعتماد به نفس ندارند. 

اقبالی در خصوص مهاجمان خارجی استقلال گفت: یک مهاجم که نمی داند کجا بایستد و در کدام موقعیت قرار بگیرد بازیکن تأثیرگذاری نخواهد بود و فرد پاس دهنده باید بداند که کجا پاس بدهد. من بازی های یامگا در انگلیس را دیده ام، او عملکرد خوبی داشته است اما نمی دانم چرا در لیگ ما دچار افت شده  است.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال عنوان کرد: اعتقاد دارم که در بازی های بعد فوتبال خوبی را ببینیم. من بازی سپاهان را دیدم و همین تیم اگر در دربی باشد به مشکل می خورد. تیم ها برای ورود به دربی باید در بُعد روانشناختی آماده باشند.

منبع : خبرگزاری فارس