داوری روند بازی را تغییر داد

داوری روند بازی را تغییر داد

۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۲ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس ورزشی - بازیکن تیم فوتبال ذوب‌آهن معتقد است داوری نقش زیادی در شکست سنگین تیمش در مقابل مس رفسنجان داشت.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از ایسنا - عارف رستمی پس از شکست سنگین تیمش مقابل مس رفسنجان از هفته هشتم لیگ برتر فوتبال، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بازی بسیار خوبی بود و دو تیم بازی همسطح و شانه به شانه ای را داشتند و تنها می توانم، بگویم از داوری متضرر شدیم، اشتباهاتی که در نتیجه کسب شده تاثیر زیادی داشت. خطای بازیکن مس رفسنجان در یکی از صحنه ها پنالتی صد درصد بود که گرفته نشد در صورتی که اگر این پنالتی گرفته می شد روند بازی تغییر می کرد.

وی افزود: نمی دانم در مورد اشتباهات داوری چه بگویم، خطای بازیکنان مس گرفته نمی شود و  در ادامه بازی تیم حریف به گل می رسد. اگر داور به دلیل خطا بازی را متوقف می کرد بازیکنان مس نمی توانستند از موقعیتی که در اثر خطا به دست آورده بودند به گل دوم و سوم خود برسند. دوباره شاهد اشتباهات داوری و ضرر کردن تیممان هستیم و در مقابل فولاد بازیکن فولاد باید در دقیقه ۳ اخراج می شد که نشد، اگر داور بازیکن فولاد را اخراج می کرد با توجه به فشاری که روی این تیم وارد کرده بودیم می توانستیم نتیجه بگیریم.

بازیکن تیم فوتبال ذوب آهن اضافه کرد: چرا با توجه به اشتباهاتی که هر هفته بیشتر می شود، از VAR استفاده نمی کنیم، با استفاده از این سیستم اشتباهات داوری کاهش پیدا می کند و تیم ها می توانند با آرامش بیشتری بازی کنند، شاید داور یک صحنه را نبیند و از دست بدهد که با وجود VAR می تواند صحنه را بازبینی کرده و تصمیم درست گرفته شود تا تیم ها به آنچه حقشان است، برسند.

منبع : خبرگزاری ایسنا