همه خوب ها برای استقلال، همه بد ها برای شهرخودر!

همه خوب ها برای استقلال، همه بد ها برای شهرخودر!

۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۶ زمان مطالعه : 5 دقیقه
سرویس ورزشی - نیم‌فصل لیگ برتر به پایان رسیده و تیم‌ها به نیمه راه مسابقات رسیده‌اند؛ از اینجا به‌بعد مسابقات فوتبال داخلی جذاب‌تر می‌شود و پیش‌بینی رقابت‌های حساس‌تری را نیز می‌کنیم.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فرارو - رقابت های لیگ برتر فوتبال به نیمه خود رسید و حالا ۱۵ هفته جذاب دیگر در انتظار این مسابقات است. تیم های لیگ برتر ۱۵ بازی خود را انجام داده اند و جدول رده بندی سروشکل خوبی پیدا کرده است. از طرفی بعد از انجام دیدار های هفته شانزدهم تیم ها راهی تعطیلات نیم فصل خواهند شد و فرصتی دارند تا علاوه بر استراحت به پوشش نقاط ضعف خود بپردازند و با شرایط بهتری دیدار های آینده خود را انجام بدهند.

به گزارش شهروندآنلاین، در پایان نیم فصل لیگ برتر، اما آمارواعدادی از مسابقات باقی مانده که توجه به آن ها در شرایط کنونی خالی از لطف نیست. اعدادی که بعضی هایشان اعجاب انگیز است و می تواند سطح کیفی مسابقات لیگ برتر را به طور کامل نشان بدهد.

اعداد غیرواقعی در جدول لیگ برتر

مسابقات لیگ برتر ایران در شرایطی دنبال شده که نتیجه ۴ بازی از مجموع ۱۲۰ مسابقه ای که تاکنون برگزار شده، بیرون از زمین و از سوی کمیته انضباطی مشخص شده است. یکی از این مسابقات دیدار مس رفسنجان و شهرخودروی مشهد بود که اعضای تیم مشهدی به خاطر مسائل مالی حاضر به رفتن به رفسنجان نشدند و بازیشان انجام نشد. در نهایت مس با حکم کمیته انضباطی با نتیجه سه برصفر برنده اعلام شد. همچنین به خاطر شکایت سه باشگاه استقلال، پیکان و سپاهان از باشگاه گل گهر به خاطر استفاده غیرمجاز از بازیکن گابنی، کمیته انضباطی رأی به سه برصفر شدن بازی های این سه تیم با گل گهر داد. اتفاقی که دو امتیاز به استقلال و سه امتیاز به پیکان و سپاهان اضافه کرد و ۷ امتیاز از گل گهر کسر کرد. البته که این پرونده در کمیته استیناف باز است و امکان تغییر حکم وجود دارد. با این حال چنین حکم هایی باعث شده تعداد بردوباخت تیم ها در جدول و همچنین گل های زده و خورده شان واقعی نباشد و این به طور کلی روی آمار ها تاثیرگذار است.

همه رکورد ها برای استقلال

قهرمانی استقلال در نیم فصل لیگ برتر به خوبی نشان می دهد که این تیم چقدر آمار خوبی را به ثبت رسانده است. استقلالی ها در ۱۵ بازی گذشته شان ۱۰ برد داشتند و ۵ تساوی کسب کردند. جالب اینکه آن ها تنها تیم بدون باخت رقابت ها تاکنون هستند. اتفاقی که نظیرش در سال های گذشته وجود نداشته است. استقلال در شرایطی با ۳۵ امتیاز از ۱۵ بازی صدرنشین است که پرسپولیس به عنوان قهرمان نیم فصل سال گذشته ۳۰ امتیاز تا اینجا به دست آورده بود و خود استقلال پارسال در این مقطع با ۲۶ امتیاز، سوم بود. از نظر دیگر استقلال با ۲۴ گل زده بهترین خط حمله لیگ را از آن خود کرده است. آن ها در ۱۵ بازی فقط ۵ گل دریافت کردند که بهترین خط دفاع لیگ هم با این شرایط به آن ها می رسد. این آمار و رکورد های فوق العاده برای استقلال از تیم فرهاد مجیدی یک تیم قدرتمند ساخته که یکی از مدعیان اصلی قهرمانی است و طرفدارانش امیدوارند با ادامه روند کنونی طلسم سال های گذشته برای تیم شان بشکند و جام را در آغوش بکشند.

پرسپولیس، بهتر از پارسال

اگرچه تصور می شود پرسپولیس بدتر از سال گذشته که قهرمان شد، نتیجه گرفته، اما واقعیت جز این است. سرخ ها پارسال تا پایان هفته پانزدهم ۳۰ امتیاز گرفته بودند و امسال این عدد به ۳۲ امتیاز رسیده که عملکرد بهتری محسوب می شود. واقعیت این است که نتایج فوق العاده استقلال، پرسپولیس را از کسب قهرمانی نیم فصل ناکام کرده است. با این حال شاگردان یحیی گل محمدی در این مسیر کوتاه نمی آیند و خودشان را برای رقابت جدی بر سر قهرمانی با آبی پوشان در نیم فصل دوم آماده می کنند.

شهرخودرو در صدر بدترین تیم های لیگ!

قعرنشینی شهرخودروی مشهد با ۴ امتیاز همه چیز را درباره شرایط این تیم نشان می دهد، اما آمار ها هم علیه آنهاست! شهرخودرو تنها تیمی در لیگ برتر محسوب می شود که هیچ بردی نداشته است! آن ها فقط ۴ تساوی و ۴ امتیاز کسب کردند. بدترین خط حمله لیگ با ۴ گل زده در اختیار شهرخودرو است و ۲۳ گل خورده این تیم، بدترین خط دفاع را نیز به آن ها هدیه می دهد! نماینده مشهد اگرچه هنوز ۱۵ بازی و یک نیم فصل برای بقا در لیگ فرصت دارد، اما بعید است با شرایطی که دارد، بتواند از قعرجدول جدا شود و بالا بیاید و از سقوط رهایی یابد.

میانگین ۱.۷ گل در هر بازی

در مجموع ۱۲۰ مسابقه ای که برگزار شده ۲۰۹ گل از سوی ۱۶ تیم حاضر در مسابقات به ثمر رسیده است. البته ۱۲ گل تاکنون از سوی کمیته انضباطی به تیم ها هدیه داده شده است! با این حال با توجه به جدول کنونی میانگین ۱.۷۴ گل در هر بازی به ثبت رسیده که آمار ضعیفی محسوب می شود. در شرایطی که فوتبال با گل های زیاد جذاب است، اما در ایران اکثر بازی ها کم گل است و ثبت میانگین کمتر از دو گل در هر بازی نسبت به کشور های مطرح فوتبال بسیار پایین است.

شگفتی ساز ها از تهران، اراک و رفسنجان

جدا از بالانشینی استقلال، پرسپولیس و سپاهان در جدول نیم فصل اول که نشان می دهد آن ها مدعیان اصلی قهرمانی هستند، نمی شود از شگفتی سازی ۳ تیم دیگر هم به سادگی عبور کرد. آلومینیوم اراک یکی از این تیم هاست که حتی مدتی در صدرجدول رقابت ها نیز قرار داشت، اما آرام آرام پایین آمد. از طرف دیگر پیکان جوان با میانگین سنی ۲۳ سال و مس رفسنجان که دومین فصل حضور در لیگ برتر را سپری می کند هم در رده های بالای جدول قرار دارند و شگفتی سازان مسابقات تاکنون بوده اند. این ۳ تیم تنها تیم هایی هستند که صدرنشینان لیگ برتر را متوقف کرده یا شکست داده اند!

این رقابت جذاب ادامه دارد

رقابت های لیگ برتر هفته آینده نیز با دیدار های هفته شانزدهم ادامه می یابد و سپس تیم ها به تعطیلات چندهفته ای می روند. بعد از آن انتظار می رود با نفرات جدیدی که جذب تیم های لیگ برتر می شوند، شرایط متفاوت باشد. از این رو رقابت جذاب میان لیگ برتری ها ادامه دارد و پیش بینی می شود بازی های حساس و زیباتری را نیز از تیم ها شاهد باشیم. چراکه اکثر تیم ها به شرایط هماهنگی رسیدند و به آینده بسیار امیدوار هستند.

منبع : فرارو

آخرین اخبار سرویس ورزشی