صانعی: به خاطر عشق  و شور جوانان هدایت تیم زیر 19 سال فوتسال را پذیرفتم -  کارمان سخت است اما ما ایرانیم
سرویس ورزشی - سرمربی تیم ملی زیر 19 سال فوتسال گفت: اعزام تیم شاید ریسک باشد اما به خاطر عشق، شور و نشاطی که در این جوان ها دیدم این مسئولیت را قبول کردم.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فارس - علی صانعی در مورد آخرین وضعیت تیم ملی فوتسال زیر 19 سال برای اعزام به مسابقات کافا اظهار داشت: اطلاع دارید که فرصت ما برای آماده کردن تیم زیر 19 سال بسیار محدود و کم بوده است. اما توانستیم از بازیکنانی که از قبل استعداد یابی شده اند را حدود 40 نفر در نظر بگیریم که در نهایت کار را با 25 نفر شروع کنیم و  از این 25 نفر باید به 14 نفر نهایی برای اعزام به مسابقات معرفی کنیم.

وی افزود: 25 روز فرصت بسیار کمی برای آماده کردن یک تیم، پاسپورت، ویزا، بلیت و... است. ما باید 14 نفر نهایی را مشخص و تیم را هرچه سریع تر شکل دهیم. فرصت خیلی کمی برای هماهنگ کردن تیم داریم.کارمان سخت است اما تیم ایران همیشه کارهای سخت را به خوبی انجام داده است.

سرمربی تیم ملی زیر 19 سال فوتسال ادامه داد: اعزام تیم شاید ریسک باشد اما به خاطر عشق، علاقه و شور و نشاط که در این جوانان می بینم این مسئولیت را قبول کردم. شاید باور نکنید بسیاری از این بازیکنان حتی اسم یکدیگر را هم نمی دانند.  از سیستان و بلوچستان، کردستان، هرمزگان  و... بازیکنان مختلفی داریم. جوانان این استان ها نیاز به حمایت همه جانبه فدراسیون فوتبال رسانه ها و... دارند.

صانعی گفت: اگر به این مسابقات اعزام نمی شدیم شاید آسیب آن خیلی بیشتر بود. بازیکنان جوان در این مسابقات می توانند حداقل چهار بازی و یا هشت بازی بین المللی را تجربه کنند که این تجربه بسیار خوبی برای آنها است. دو سال پیش در تورنمنت تایلند به جای تیم بزرگسالان، تیم جوانان اعزام شد و ما همین شرایط را داشتیم .البته شرط رفتن تیم جوانان این بود که ما یک بازیکن 20 ساله و یک بازیکن 27 ساله داشته باشیم که ما آقاپور و علی ابراهیمی را به تیم اضافه کردیم و توانستیم نتیجه خوبی را کسب کنیم فقط در مقابل تیم های اول و دوم تایلند با اختلاف  شکست خوردیم.

وی افزود:   هدف کادر فنی میدان دادن به جوان هاست و آماده کردن تیم برای قهرمانی آسیا در سال آینده است و نتیجه گرا نباشیم و باید تمامی ریسک ها را بپذیریم. بازیکنانی که به تیم دعوت شدند همگی جوان و با نشاط هستند آنها باید در این مدت باقی مانده با هم هماهنگ شوند و مطمئنا اعزام این تیم می تواند برای جوانان بسیار مفید باشد. چه فدراسیون و چه مربیان باید به این جوانان بیشتر اعتماد کنند و واقعاً حیف است ما بازیکنان با انگیزه ای در استان های دوره افتاده ای کشور مثل سیستان و بلوچستان، کردستان، هرمزگان و ... داریم و این جوانان باید میدان ببینند تا بتوانند در آینده به تیم ملی کمک کنند.

سرمربی تیم ملی زیر 19 سال فوتسال در پاسخ به سؤالی که آیا شما طلب قرارداد خود را از فدراسیون وصول کردید، اظهار داشت: قرار بر این شد که من کار را شروع کنم و آنها هم کار خودشان را انجام دهند. پس فعلاً در این رابطه صحبتی ندارم و تمام فکر من و کادر فنی در این فرصت کم برای آماده کردن تیم جهت اعزام به مسابقات کافا است که امیدوارم بتوانیم مثل همیشه باعث سربلندی پرچم کشورمان و شادی مردم باشیم.

منبع : خبرگزاری فارس

آخرین اخبار سرویس ورزشی