دستور پرداخت بدهی های خارجی تراکتور  توسط شرکت مس صادر شد - شناسایی راهکار برای مشکلات حقوقی انتقال مالکیت
سرویس ورزشی - در نتیجه رایزنی‌های استاندار با وزیر کشور، مهمترین مرجع ذیصلاح و تصمیم‌گیر بر ضرورت استقلال شرکت مس آذربایجان و نیز حمایت از باشگاه پرهوادار تراکتور صحه گذاشته و الزام دستگاه‌ها برای همکاری در این زمینه را در دو بند تصویب و ابلاغ کرده است.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فارس - از تبریز، در ادامه پیگیری ها و توافقات برای حل و فصل مشکلات مالی باشگاه پرهواردار تراکتور و انتقال مالکیت آن، با پیگیری های مسئولان ارشد استان، در دو روز گذشته جلسه ویژه ای به ریاست معاون اول رئیس جمهور و با حضور استاندار و وزاری صمت و ورزش تشکیل شده و دستور پرداخت مبلغ قابل توجهی برای تسویه بدهی های خارجی تراکتور جهت باز کردن پنجره نقل و انتقالات توسط شرکت ملی مس ایران صادر شد. 

همچنین موافقت و دستور پیگیری تاسیس شرکت مستقل مس آذربایجان صادر شده و مقرر شد برای پیشگیری از مشکلات حقوقی مالکیت دولتی باشگاه های فوتبال(مشابه مشکلات سرخابی های پایتخت) از الگوی تاسیس شرکت مستقل برای مالکیت باشگاه تراکتور با اسپانسرینگ و سهامداری مس آذربایجان(مشابه سپاهان و ذوب آهن اصفهان) استفاده شود.

همچنین در نتیجه رایزنی های استاندار با وزیر کشور، مهمترین مرجع ذیصلاح و تصمیم گیر بر ضرورت استقلال شرکت مس آذربایجان و نیز حمایت از باشگاه پرهوادار تراکتور صحه گذاشته و الزام دستگاه ها برای همکاری در این زمینه را در دو بند تصویب و ابلاغ کرده است. 

زنوزی، مالک فعلی باشگاه نیز توسط مسئولان ارشد استان در جریان تصمیمات اتخاذ شده قرار گرفته و همکاری و پیگیری اجرای مصوبات را عهده دار شده است. وی بر این اساس متعهد به پرداخت ۴۰ درصد مبالغ قرارداد بازیکنان فعلی جهت جلوگیری از جدایی آنها در نیم فصل و جذب چند بازیکن خوب برای تقویت تیم در فصل جاری می باشد.

منبع : خبرگزاری فارس