زنان ژاپنی در آزادی، زنان ایرانی ممنوع الورود!

زنان ژاپنی در آزادی، زنان ایرانی ممنوع الورود!

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۵ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس ورزشی - در حاشیه رقابت‌های جام باشگاه‌های والیبال آسیا مشخص شده که ورود زنان ایرانی به سالن ممنوع است.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فرارو - داستان ورود زنان به ورزشگاه همچنان یکی از معضلات حل نشده ورزش ایران است. در شرایطی که این موضوع در فوتبال سروصدای زیادی به پا کرده و حتی حساسیت های فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا را هم برانگیخته به نظر می رسد به سایر رشته ها هم سرایت کرده است.

این روز ها رقابت های جام باشگاه های آسیا در رشته والیبال به میزبانی ورزشگاه آزادی برگزار می شود و دو تیم از ایران هم در این رقابت ها حضور دارند. برخلاف سال های نه چندان دور که زنان ایرانی می توانستند به سالن آمده و بازی ها را از نزدیک تماشا کنند در چند سال گذشته این موضوع هم برچیده شده است. اگرچه در یکی دو سال اخیر، کرونا بهانه شده، ولی با برطرف شدن این موضوع هم مشخص نیست که چرا زنان ایرانی همچنان نمی توانند بازی های سالنی را از نزدیک تماشا کنند. این اتفاق در شرایطی رخ داده که زنان سایر کشور ها که تیم های باشگاهی شان در این تورنمنت حضور دارند منعی برای ورود به ورزشگاه ندارند.

همین روز گذشته تیم پیکان به مصاف نماینده ژاپن رفت تا زنان ژاپنی علاقمند به والیبال به ورزشگاه آزادی بیایند و تیم مورد علاقه شان را تشویق کنند. این درحالی است که اجازه ورود زنان ایرانی به ورزشگاه صادر نشده است. تصویر زیر به خوبی بیانگر این مورد در دیدار پیکان با سانتوری ژاپن است.

زنان ژاپنی در آزادی، زنان ایرانی ممنوع الورود!

منبع : فرارو