کاظمی پور: دشمنان از صداقت ورزشکاران ما سوءاستفاده می کنند - مذاکره ها منجر به حضور زنان در سالن نشد
سرویس ورزشی - معاون امور بانوان وزارت ورزش گفت: دشمنان، ورزشکاران ما را با ابهام روبه‌رو و از صداقت آنها سوءاستفاده می‌کنند.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فارس - مریم کاظمی پور در جمع خبرنگاران در خصوص عملکرد کاروان ایران در المپیک ناشنوایان، اظهارداشت: کاروان ایران با حضور ۱۶ دختر پرتوان و افتخار آفرین در تکواندو، کاراته و تیراندازی توانستند با تعداد زیادی مدال های کاروان ثابت کنند که هر جایی به ورزش زنان اعتماد شده بازخورد و مزد زحمات را خوب ادا کردند. به جامعه ورزش زنان این موفقیت ها را تبریک می گویم. در سال ۱۴۰۱ مستمرا این موفقیت ها تکرار می شود و امیدواریم که در رقابت های پیش رو در همه رشته ها نیز دختران ما بدرخشند و در عرصه بین المللی نماینده تمام عیار کمی و کیفی در قواره زن ایرانی باشند.

معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان در خصوص پناهندگی ورزشکاران کشورمان با وجود هزینه های که در کشور برای آنها انجام سده است، گفت:  متاسفانه هجمه های دشمنان و معاندان ما در خصوص نوجوانان و جوانانی که مسیر رشد خود را پیدا کردند و در حد توان برای آنها برنامه ریزی شده را شاهد هستیم. قبول داریم خیلی مسائل باید جدی تر دنبال شود. در باغ سبزهایی که دشمنان به آنها نشان می دهند، آنها را به نوعی با ابهاماتی که ممکن است وجود داشته باشد درگیر می کنند و در نتیجه این ورزشکاران را از کشور می برند و از صداقت و سلامت آنها برای بهره برداری خودشان سو استفاده می کنند.

وی تاکید کرد: وزارت از ابتدای شروع کار در این دوره دنبال این است با پیوست ها و برنامه های فرهنگی این موضوع را مهار کند . در شورای برون مرزی در حد و اندازه اختیاراتی که داشتیم حساسیت های لازم در خصوص تیم های ورزشی بانوان را یادآوری و تلاش کردیم آمادگی ذهنی ورزشکاران برای حضور در میادین که این چنین تهدیدهایی وجود دارد را به حدی برسانیم که به بلوغ حرفه ای برسند. امیدوارم با اقدامات جدی و هم افزایی هایی که در بدنه دولت و مجلس اتفاق خواهد افتاد و تغییرات را به زودی اعلام می کنیم، به سمتی پیش برویم که انگیزه ای برای این اقدامات نباشد.

کاظمی پور در خصوص اینکه در این مدت وزنه برداری در این زمان دچار نابسامانی مدیریتی بود و کمبودهای زیادی در این رشته وجود داشت، شما شخصا هم از اردو بازدید داشتید و صحبت های آنها را شنیدید. آیا شرایط مدیریتی باعث نشد که وزنه برداران به این سمت سوق داده شوند، تصریح کرد: این مسایل در مراجع خودش در نهاد کمیته ملی المپیک و در معاونت ورزش قهرمانی در خصوص تمام فدراسیون های ورزشی و به ویژه وزنه برداری در حال بررسی است و باید در این زمینه توضیحاتی را از فدراسیون بشنویم. اینکه ادامه روند مدیریت فدراسیون های ورزشی به نحوی مورد ارزیابی و نظارت قرار گیرد که بتواند مسیر ارتقاء، رشد و تعالی دختران و پسرانی که واقعا ایثارگرانه در میادین ورزشی به عنوان یک سرباز پرچم ایران را بالا می برند، را فراهم کنند، اهمیت دارد.

وی ادامه داد: امیدواریم در ماه های آینده اتفاقات خوبی بیافتد به طوری که ساماندهی خوبی در  اوضاع ورزش صورت گیرد. اولین آن بحث اقتصادی و حمایت هایی است که باید در تمام ارکان اتفاق بیفتد به نحوی که مشکلات مرتفع شود. در این شرایط امید و انگیزه در کنار امنیت شغلی و آینده برای ورزشکاران در داخل ایران بیشتر از هر کشور دیگری حس می شود. اعتقاد داریم باید این فضا در ایران بیشتر برای آنها فراهم شود. 

کاظمی پور در مورد عدم حضور تماشاگران زن در رقابت های جام باشگاه های والیبا ل آسیا با وجود اعلام قبلی، خاطرنشان کرد:  همه این اعلام های قبلی باید بر اساس یک اصول و ساختار قانونی صورت بگیرد. اصول و ساختار قانونی در واقع همان طی مسیر سلسله مراتب اخذ مجوز برای حضور بانوان در مسابقات و رشته هاست. شورای تامین و سایر نهادها ذیربط از جمله این سلسله و مراتب ها هستند که باید برای اخذ مجوز دستورات لازم را بدهند. برای حضور بانوان باید مواردی از جمله زیر ساخت ها و در واقع کلیه موارد که الزام آور است مورد بررسی قرار بگیرد. قبل از اینکه این قرارهای قبلی جهت حضور بانوان اعلام شود، نامه ای به وزارت ورزش رسید که نشان داد رایزنی و گمانه زنی ها تا به این لحظه منجر به حضور بانوان در مسابقات نشده است.

منبع : خبرگزاری فارس