ایده های جدید و رصد منابع باشگاه ها برای برگزار شدن لیگ کشتی - یاری: عدم ثبات تیم ها علت قرارداد پایین است
سرویس ورزشی - رئیس سازمان لیگ کشتی گفت: هدف اصلی ما در لیگ این است که تیم‌ها ثبات داشته باشند و منافع باشگاه‌ها را هم ببینیم در این صورت است که منافع کشتی هم لحاظ می‌شود.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فارس - حمید یاری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی درباره برگزاری مسابقات لیگ کشتی، اظهارداشت: سازمان لیگ با توجه به اهمیتی که کشتی دارد تصمیم گرفت امسال لیگ را در 3 بخش برتر، دسته اول و پایه (نوجوانان) برگزار کند. باتوجه به برنامه ریزی فدراسیون در رده های ملی باید مسابقات لیگ زمانی باشد که رویداد بین المللی نداشته باشیم.

رئیس سازمان لیگ کشتی، افزود: قرار است لیگ برتر را از نیمه مهرماه بعد از مسابقات جهانی صربستان آغاز کنیم که تا دی ماه ادامه خواهد داشت. لیگ دسته اول در رده سنی زیر 23 سال برگزار می شود که با شرایط محدود و در تابستان پیگیری خواهد شد. ما آیین نامه ای را برای برگزاری مسابقات نوشته ایم که به زودی به استان ها ابلاغ می شود. سعی کردیم آیین نامه ای را تدوین کنیم که کمترین خطا را داشته باشد.

یاری درباره تسویه حساب باشگاه ها با کشتی گیرانی که سال قبل در لیگ شرکت داشتند، خاطرنشان کرد: این مشکلات در گذشته هم بود اما الان محدود شده است. در لیگ آزاد و فرنگی 4 کشتی گیر از 2 تیم مشکل داشتند که من مذاکراتی را داشتم، قرار شد حل شود.

وی با بیان اینکه غیر از شیوه برگزاری، مشکل اصلی در لیگ کشتی عدم ثبات تیم هاست، تصریح کرد: باید در کشتی باشگاهداری اتفاق بیفتد نه تیمداری. ما باید منافع باشگاه ها را در نظر بگیریم در این صورت منافع کشتی هم لحاظ می شود. عدم ثبات تیم ها باعث قرارداد پایین در لیگ می شود. سال گذشته کشتی گیرانی را داشتیم که رایگان مبارزه کردند، از طرفی سیدبندی هم نداشتیم اما امسال منابع باشگاه ها را رصد می کنیم اگر کم باشد آنها نمی توانند در لیگ شرکت کنند.

ایده های جدید و رصد منابع باشگاه ها برای برگزار شدن لیگ کشتی - یاری: عدم ثبات تیم ها علت قرارداد پایین است

یاری درباره اینکه برنامه هایی که شما طراحی کردید امسال اجرایی نخواهد شد و این برنامه ها زمانبر است، یادآور شد: بحث ما این نیست که حتما 10 تیم باید در لیگ حاضر باشند، بلکه می توان با 8 یا 6 تیم هم لیگ را برگزار کرد. زمانی که اسپانسر نباشد فقط چند باشگاه خاص می آیند و میزان سرمایه گذاری ها هم یکسان نخواهد بود. ما کارها را تا جایی که بتوانیم انجام می دهیم، اگر هم نبودیم شرح کاری که داریم را ارائه می دهیم. تلاش ما این است در لیگ امسال منابع کنترل شود تا سال به سال مسابقات بهتری داشته باشیم. جامعه کشتی به این نتیجه رسیده با ساماندهی تیم ها می توان به کشتی کمک کرد.

مسئول سازمان لیگ کشتی درباره اعلام آمادگی تیم ها، عنوان کرد: با باشگاه ها مکاتبه کردم؛ برخی از تیم هایی که سال قبل بودند تمایل دارند امسال هم در لیگ شرکت کنند. ما منتظر بودیم آیین نامه تدوین شود تا لیگ را به فراخوان بگذاریم. با استان هایی هم که قبلا در لیگ شرکت نکرده اند مذاکراتی داشته ایم مانند کرمانشاه تا نماینده خوبی در لیگ داشته باشند. هدف اصلی ما این است که تیم ها ثبات داشته باشند. پیش از این منافع لیگ به صورت حرفه ای دیده نشده و فقط به این فکر بودیم زود مسابقات را تمام کنیم.

منبع : خبرگزاری فارس