ثانیه شماری هواداران شروع شد  -  پایان طلسم تیم محبوب برای قهرمانی؟

ثانیه شماری هواداران شروع شد - پایان طلسم تیم محبوب برای قهرمانی؟

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۴ زمان مطالعه : 3 دقیقه
سرویس ورزشی - فوتبال ایتالیا در فاصله یک هفته مانده به پایان سری آ به اوج هیجان رسیده است.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از همشهری - در سری آ با پیروزی هر دو تیم شهر میلان، سرنوشت قهرمانی به هفته آخر کشید. میلان با ۲ گل آتالانتا را برد و اینتر ۳بر یک مقابل کالیاری به برتری رسید تا اختلاف ۲ امتیازی قرمز و مشکی ها بر آبی و مشکی ها در صدر جدول همچنان باقی بماند. فصل پیش میلان با پیروزی در بازی رودررو مقابل آتالانتا سهمیه لیگ قهرمانان گرفت و این فصل در آستانه قهرمانی سری آ قرار دارد. در هفته پایانی میلان یک دیدار سخت دیگر در زمین ساسولو دارد و اینتر در زمین خودش با سمپدوریا بازی می کند؛ تیمی که به سختی بقای خود در لیگ را تضمین کرده.

خبر تلخ اول این است که شنیده شده زلاتان ایبراهیموویچ قصد دارد از فوتبال خداحافظی کند و بلافاصله در شرکت مرحوم مینو رایولا به عنوان ایجنت بازیکنان فوتبال به فعالیت بپردازد. او رایولا را از زمانی که در آژاکس بازی می کرد و به این مدیر برنامه ایتالیایی معرفی شد، می شناخت و در لحظه های آخر مرگ رایولا در بیمارستان بالای سرش بود.

خبر تلخ دیگر برای فوتبالی ها در ایتالیا این است که جنوا، قدیمی ترین باشگاه فوتبال (۱۸۹۳) در این کشور پس از ۱۵سال دوباره به سری ب سقوط کرد. یکی از دو تیم سالرنیتانا و کالیاری هم در کنار جنوا و ونتزیا به دسته پایین تر خواهند رفت. جنوا ۹بار سابقه قهرمانی لیگ دارد که آخرین آنها سال۱۹۲۴ بود.

خبر تلخ سوم؛ لورنتزو اینسینیه گل دوم ناپولی را در پیروزی ۳ بر صفر مقابل جنوا از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند که این آخرین گل او در ورزشگاه خانگی پارتنوپی بود که به تازگی به ورزشگاه دیه گو مارادونا تغییر نام داده است. او ۱۶سال در این باشگاه حضور داشت و البته از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ به تیم های دیگر قرض داده شد.

مایک مانیان که به عنوان قهرمان فرانسه با تیم لیل به سن سیرو آمده بود، به ۱۶کلین شیت رسید و دستکش طلای سری آ را گرفت. روی پاتریسیو از آاس رم و هندانوویچ از اینتر هرکدام ۱۴کلین شیت داشته اند و دیگر شانسی برای دستکش طلایی ندارند.

ثانیه شماری هواداران شروع شد  -  پایان طلسم تیم محبوب برای قهرمانی؟

میلان از سال۲۰۱۴ در خانه آتالانتا را شکست نداده بود و از سال۲۰۱۰ در خانه با داوری اورساتو پیروز نشده بود.

لائوتارو مارتینس ۲ گل دیگر زد تا گل هایش در این فصل را از عدد۲۰ عبور دهد (۲۱گل). لائوتارو به ششمین بازیکن تاریخ اینتر تبدیل شد که قبل از ۲۵سالگی، بیشتر از ۲۰گل در یک فصل سری آ برای نراتزوری به ثمر می رساند؛ عملکردی که پیش از این نام های بزرگی همچون ساندرو ماتزولا، جوزپه مه آتزا، رونالدو نازاریو، آنتونیو آنجلیلو و مائورو ایکاردی از خودشان برجا گذاشته بودند. او در ۱۳ بازی اخیرش ۱۳ گل زده.

ثانیه شماری هواداران شروع شد  -  پایان طلسم تیم محبوب برای قهرمانی؟

در بازی های هفته آخر در یکشنبه آینده اگر اینتر قهرمان لیگ بشود، بازی سوپرجام میان اینتر و یوونتوس (تیم نایب قهرمان کوپا) برگزار خواهد شد. اما اگر میلان اسکودتو را ببرد، اینتر و میلان باید به مصاف هم بروند. دیدار سوپرجام احتمالا زمستان پیش رو در کشور امارات برگزار می شود.

ثانیه شماری هواداران شروع شد  -  پایان طلسم تیم محبوب برای قهرمانی؟

رم در حالی در دیدار مقابل ونتزیای قعرنشین به تساوی یک-یک رضایت داد که ۴۶ بار به سمت دروازه رقیب شوت زد و ۱۶ شوت داخل چارچوب داشت اما تنها یک بار موفق به گلزنی شد. امیدگل شاگردان مورینیو در این دیدار روی عدد ۲.۷۶ بود اما این آمار شگفت انگیز هم برای پیروزی مقابل قعرنشین سری آ کافی نبود.

چینی ها برای اینتر خوش یمن بوده اند. اینتر بعد از خریده شدن توسط خانواده ژانگ توانسته در ۷ سال اخیر ۵ بار سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کند و فاتح تمامی جام های داخلی ایتالیا شود؛ نایب قهرمانی اسکودتو (۲۰۲۰)، نایب قهرمانی لیگ اروپا (۲۰۲۰)، قهرمانی سری آ (۲۰۲۱)، قهرمانی سوپرجام (۲۰۲۲) و قهرمانی کوپا ایتالیا (۲۰۲۲).

ثانیه شماری هواداران شروع شد  -  پایان طلسم تیم محبوب برای قهرمانی؟

منبع: همشهری آنلاین

منبع : همشهری آنلاین