بازیکنان 6 میلیاردی در لیگ ایران 22 میلیارد دستمزد می گیرند

بازیکنان 6 میلیاردی در لیگ ایران 22 میلیارد دستمزد می گیرند

۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۱ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس ورزشی - گویا این فصل فصل جولان دادن تیم‌ها در بازار نقل و انتقالات با اعداد و ارقام عجیب و غریب است.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فرارو - فرارو؛ بازار نقل و انتقالات تابستانی فوتبال ایران در عجیب ترین شرایط خود به سر می برد. گویا دو فصل اخیر فصل آرامش و بی خبری در لیگ ایران بوده و تیم های ایرانی بعد از دو فصل معمولی تلاش دارند در این فصل با بریز و بپاش فراوان تیم های بهتری را راهی رقابت های دور بیست و دوم لیگ کنند.

در این میان، اما اخباری عجیب از قیمت بازیکنان ایرانی شاغل در لیگ منتشر می شود. ارقامی که از ۱۵ تا ۲۲ میلیارد در نوسان است. حتی برخی شایع کردند بازیکنی، چون محمد دانشگر که حتی ملی پوش هم نیست برای قراردادی سه ساله ۷۰ میلیارد تومان دریافت کرده است. گرچه باشگاه سپاهان این رقم را تکذیب کرد، اما از گوشه و کنار مدیران سایر تیم های لیگ برتری می ویند که اعداد و ارقامی در همین حدود در بازار نقل و انتقاالات ۱۴۰۱ در جریان است.

امیر عطابخش، مدیرعامل باشگاه پیکان یکی از منتقدان این وضع است. او به تازگی گفته: باشگاه ما در راستای جوان گرایی به برنامه هایش ادامه می دهد و در این راستا چند بازیکن جوان جذب کردیم که میانگین سنی شان ۲۳ سال است، اما بحثی که در نقل و انتقالات وجود دارد این است که برخی بازیکنان مبالغی را برای دستمزد اعلام می کنند که قابل درک نیست روی چه حسابی چنین اعداد و ارقامی را درخواست می کنند. من خودم شرایط و فیلم برخی بازیکنان را دیده ام. آن بازیکنان معمولا در سطح کیفی متوسط قرار دارند، اما ۸، ۹ میلیارد تومان از ما درخواست می کنند.

او در ادامه صحبت هایش و در پاسخ به این سوال که در حال حاضر بهترین بازیکن لیگ برتری چقدر ارزش دارد، گفت: اگر از من بپرسید بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار دلار. این یعنی یک بازیکن خوب لیگ برتری نهایتا باید ۶ میلیارد تومان دستمزد بگیرد، اما الان یک بازیکن ۲۲ میلیارد تومان قرارداد بسته که این نشان می دهد خیلی فراتر از ارزش واقعی فوتبالیست ایرانی است.

منبع : فرارو

اخبار سلبریتی ها
آخرین اخبار سرویس ورزشی