دورخیز غول هاوانا برای پنجمین طلای المپیک

دورخیز غول هاوانا برای پنجمین طلای المپیک

۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس ورزشی - کشتی‌گیر سرشناس کوبایی که در المپیک توکیو چهارمین طلایش را به دست آورد، در مسابقات جهانی ۲۰۲۲ حضور نخواهد داشت.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فرارو - میخایین لوپز که در چهار دوره متوالی المپیک به فینال رقابت های سنگین وزن کشتی رسیده و از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۲۰ صاحب نشان طلا شده است، در توکیو بعد از آنکه آلین سیوراریو از رومانی را شکست داد، ۸ بر صفر از سد امین میرزازاده جوان ایرانی گذشت، در نیمه نهایی ۲ بر صفر رضا کایالپ قهرمان نامدار ترکیه را از پیش رو برداشت و در فینال نیز «یاکوبی کاجایا» از گرجستان را ۵ بر صفر مغلوب کرد و در پنجمین المپیک زندگی قهرمانی اش به چهارمین طلا رسید.

لوپز کوبایی که به غول هاوانا شهرت دارد، غیر از این چهار طلای بازی های المپیک، پنج طلا و سه نقره مسابقات قهرمانی جهان را نیز در کارنامه دارد. او با طلایی که در توکیو گرفت، در تعداد طلا های المپیکی اش از الکساندر کارولین افسانه ای که سه طلا و یک نقره المپیک را از آن خود کرده بود، پیشی گرفت.

این قهرمان نامدار کشتی فرنگی که در سال های جوانی حضور منظمی در مسابقات جهانی و المپیک ها داشت، با توجه به سن و سالش، در سال های اخیر المپیکی فکر کرده و در مسابقات جهانی غیبت داشته است.

او که بعد از طلای المپیک توکیو مثل رضا کایالپ دیگر قهرمان نامدار سنگین وزن کشتی فرنگی در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ اسلو غیبت داشت، در پیکار های جهانی ۲۰۲۲ هم شرکت نخواهد کرد.

لوپز که یکی از میهمانان مراسم خداحافظی فرانک استابلر آلمانی بود، در جمع دوستان کشتی گیرش اعلام کرد که به بلگراد هم نخواهد آمد و خودش را برای المپیک ۲۰۲۴ پاریس آماده می کند.

در غیاب میخایین لوپز و رضا کایالپ، علی اکبر یوسفی موفق به کسب مدال طلای سنگین وزن کشتی فرنگی جهان در سال ۲۰۲۱ شد و اکنون برای کسب دوبنده تیم ملی در رقابت های جهانی بلگراد، بین این کشتی گیر و امین میرزازاده مسابقه انتخابی در روز ۱۹ تیر ماه برگزار خواهد شد.

منبع : فرارو