موسوی: بخاطر حرف مادرم و خوش خبر به تیم ملی برگشتم -  می روم، چون هیچ چیز سرجایش نیست!
سرویس ورزشی - بازیکن تیم ملی والیبال کشورمان گفت: بخاطر حرف مادرم و خوش خبر تصمیم گرفتم به تیم ملی بازگردم.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فارس - سید محمد موسوی کاپیتان تیم ملی والیبال در حاشیه تمرین عصر امروز گفت: از قبل عید سال گذشته که در لیگ ترکیه بازی می کردم، آقای عطایی با من در ارتباط بود و گفت که به حضور شما در تیم ملی از نظر فنی و ذهنی نیاز داریم، خیلی با هم صحبت کردیم و تصمیم گرفتم که به تیم برگردم. به خاطر اینکه تمرین زیاد نداشتم دو دل بودم اما به خاطر حرف مادرم که گفت برو و به شکل قشنگی حضورت را در تیم تمام کن، قبول کردم.

وی افزود: الان اما پشیمانم که برگشتم. من همیشه سعی کردم برای تیم مفید و در خدمت باشم و الان هم اگر اینجا هستم به خاطر احساسی بود که شاید بتوانم به تیم کمک کنم. نه دنبال پول و نه دنبال چیز دیگری در تیم ملی هستم و صرفا به خاطر کمک به تیم بوده است. با وجود دلخوری هایی که بود آمدم اما الان پشیمانم و فکر نکنم بتوانم با تیم ادامه بدهم. حتما جایی که کار می کنم باید دلم هم همراه باشد. همیشه تلاشم را کرده ام و بعضی وقت ها عملکرد خوبی داشته ام و بعضی وقت ها هم خوب نبوده ام. الان اما شرایطی ندارم که قلبا به تیم کمک کنم.

موسوی همچنین گفت: هیچ چیزی سر جایش نیست حتی یک پروتئین و مکمل ورزشی نیست. هتل نبود، فیزیوتراپ که بچه ها با آن راحت باشند نیست. این شرایط شرایطی نیست که بتوانیم با بزرگان والیبال دنیا مقابله کنیم. اگر مردم از ما انتظار دارند نتیجه بگیریم باید واقعیت ها را بدانند. واقعیت ها خیلی اسفبار است. هیچ کس به هیچ کس اعتماد ندارد و راستش را نمی گوید. صداقت خیلی کم دیدم. اصلا امروز که به شخصه آمدم دوست داشتم به عطایی بگویم نمی توانم تمرین کنم.  سه ماه تمرین والیبال نداشتم با این وجود آمدم کار کنم اما شرایط خوبی نیست و دوست ندارم وارد جزئیات شوم. موارد طولانی است و امیدوارم حرف های من باعث حاشیه برای تیم ملی نشود.

ملی پوش والیبال تصریح کرد: این شرایط، شرایطی نیست که بتوانیم مقابل تیم های بزرگ دنیا و تیم هایی که همه جور امکانات سخت افزاری دارند، بتوانیم مقابله کنیم. اگر مردم از ما انتظار دارند، نتیجه بگیریم باید واقعیت های تمرین و اردو را بدانند.وضعیت خیلی اسف بار است، انگار هیچ کسی به کسی اعتماد ندارد و راست نمی گوید و چیزی در رسانه ها منتشر می شود که با واقعیت تیم تطابق ندارد. صداقت خیلی کم دیدم، اینکه روحیه تیمی و جنگندگی باشد را اصلا ندیدم و من شخصا در تمرین امروز خواستم به عطایی بگویم دیگر نمی توانم تمرین کنم.

موسوی با بیان اینکه امیدوارم که حرف های من باعث حاشیه برای تیم نشود، گفت: صادقانه گفتم که نمی توانم با این شرایط به تیم کمک کنم. بچه ها استعدادهای بی نظیری دارند و این تیم ارزش بها دادن بیشتری دارد، ارزش صادق بودن دارد، این بچه ها از ما که لقب نسل طلایی داده اند، خیلی از نظر فنی و فیزیکی بهترند و مطمئنا در آینده از نظر تجربه هم بهتر می شوند. چیزی که مهم است، امکانات و مدیریت و رهبری تیم است تا درجه های بالا برسند.

موسوی در پاسخ به اینکه این حرف شما به منزله کناره گیری از تیم ملی برای مسابقات جهانی است، گفت: امروز ظهر این تصمیم را گرفتم و فکر می کنم درست است و احساسی نیست.  قبل از تمرین هم به آقای عطایی گفتم که از اتفاقات گذشته ناراحتم اما عطایی گفتند هر چه بوده تقصیر ما بوده و مشکل خاصی نبوده و خیلی با احترام رفتار کردند اما از اینکه آمدم دوباره پشیمان شدم. صرفا مادرم گفت حتما برو و مردم خیلی دوستت دارند اما وقتی آمدم پشیمان شدم. خیلی دوست داشتم و تلاشم را کردم اما نشد و به قهرمانی جهان نمی روم. این تصمیم را ظهر گرفتم و خیلی روی آن فکر کردم و احساسی نیست. حتی با عطایی هم جلسه داشتم و عنوان کردم که با توجه به شرایط سال های قبل ناراحتی هایی دارم و تنها به خاطر مادرم که گفت برگرد و مردم دوست دارند بازی کنی، برگشتم تا کنار جوانان تیم بازی کنم.

موسوی درباره اینکه این صحبت ها ممکن است باعث حاشیه شود، گفت: فکر نمی کنم این صحبت ها باعث حاشیه شود، شاید باعث همدلی بچه ها شود و صدای آنها در رسانه ها شنیده شود. بچه ها ۵۷ روز مسابقه داشتند و دور از خانواده بودند و با بردهایشان مردم را شاد کردند اما هیچ ارزشی برای این بچه ها قائل نشدند. امروز ۱۸ میلیون تومان بابت حضور در لیگ ملت ها پاداش دادند، این مبلغی است که از یک حقوق کارگر که با ارزش است، در سه تا چهار ماهی که در اردو بودند، کمتر است. این در حالی است که بچه ها هیچ عایدی ندارند و ممکن است مصدوم شوند و حتی لیگ را از دست بدهند.

وی افزود: به خاطر این پاداش تنها این تصمیم را نگرفتم، بلکه خیلی از چیزهای دیگر هم بود، ارزش قائل شدن برای بچه ها خیلی مهم است. بچه ها شاید جوان هستند، این حرف ها را نزنند و من هم تا امروز در این رابطه صحبت نکرده بودم. شاید یک جلسه با بچه ها بگذارم و آنها من را درک خواهند کرد و آرزوی موفقیت برای این تیم دارم و مطمئنا این تیم می تواند کارهای بزرگی انجام بدهد.

ملی پوش والیبال با اشاره به اینکه روحیه جنگندگی بچه ها بالاست اما حمایت از بیرون نیست و با بچه ها رو راست نیستند، تاکید کرد: با این شرایط بچه ها برای موفقیت باید از جان مایه بگذارند، چون شرایط آماده سازی شان اصلا خوب نیست. حتی امکانات تیم های درجه چندمی شرق آسیایی هم از ما بیشتر است اما متاسفانه شرایط در اینجا سال به سال بدتر شده و امسال فاجعه بود و اصلا حس خوبی به من منتقل نمی شد و با صحبت هایی که با بچه ها داشتم از خیلی چیزها ناراحت بودند که الان شرایطی نیست آن را بیان کنند.

او در پاسخ به این سوال که آیا رفتن شما به رفتن خوش خبر از سرپرستی تیم ملی ربطی دارد، گفت: قبل از اینکه به تیم ملی بیایم با چهار نفر از بزرگان والیبال از جمله خوش خبر صحبت کردم. سه نفر دیگر گفتند نرو و تنها کسی که گفت حتما برو به تیم کمک کن خوش خبر بود. تصمیم من قطعا به تغییر  خوش خبر ربطی ندارد.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط