ایران با شکست میزبان به نیمه نهایی والیبال مردان رسید

ایران با شکست میزبان به نیمه نهایی والیبال مردان رسید

۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۵ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس ورزشی - تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار خود در مرحله گروهی بازی های همبستگی کشورهای اسلامی با نتیجه ۳ بر ۲ برابر ترکیه شکست خورد اما با وجود این ناکامی حریف آذربایجان در مرحله نیمه نهایی شد. 

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فرارو - تیم ملی والیبال ایران در سومین مسابقه خود در مرحله گروهی بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی امشب در قونیه به مصاف تیم میزبان رفت و در پایان در دیداری نزدیک با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب این حریف شد. 

شاگردان جزیده در دست نخست رقابت پایاپایی با حریف داشتند اما در پایان موفق شدند این دست را با برتری ۲۵ بر ۲۳ به پایان برسانند. در دست دوم ترکیه که برای صعود به مرحله بعد نیاز به پیروزی در این مسابقه داشت تلاش زیادی کرد تا به برتری برسد و حتی در برخی دقایق بازی هم از تیم ایران پیش افتاد اما در نهایت این دست را نیز ۲۵-۲۲ باخت تا امیدهایش برای صعود از بین برود.

در دست سوم ترکیه که از حمایت تماشاگران خودی برخوردار بود و نمی خواست برابر آنها بازنده شود رقابتی نزدیک و نفسگیر را با ملی پوشان ایران داشت و در نهایت هم موفق شد به برتری ۳۴ بر ۳۲ دست یافت.

دست چهارم این مسابقه باز هم این تیم ترکیه بود که توانست عملکرد بهتری داشته باشد و در پایان به برتری ۲۵ بر ۲۱ دست یافت تا کار به دست پنجم کشیده شود.

در دست پایانی ترکیه که از برتری در دو دست قبلی روحیه خوبی بدست آورده بود خیلی زود از تیم ایران پیش افتاد و در نهایت هم این دست را ۱۵ بر ۸ برد تا در مجموع ۳ بر ۲ این مسابقه را ببرد. با این حال تیم ایران که پیش از این صدرنشینی اش را قطعی کرده بود حریف آذربایجان در نیمه نهایی شد.

این بازی ها در دو گروه برگزار شد که در گروه یک تیم های سودان، کامرون، مراکش و جمهوری آذربایجان و در گروه دو ایران، ترکیه، قطر و پاکستان حضور داشتند.

شهروز همایونفرمنش (کاپیتان)، علی رمضانی، فاضل پژومان، پوریا یلی، بردیا سعادت، آرمان رحمانی، احسان دانش دوست، علی حاجی پور، اسماعیل مسافر، محراب ملکی سرخی، امیرضا سرلک، محمد ولی زاده، ابوالفضل قلی پور و اسماعیل طالبی ۱۴ بازیکن اعزامی به این مسابقات هستند.

مصطفی کارخانه به عنوان سرپرست، عظیم جزیده (سرمربی)، کامبیز یعقوبی (مربی)، وحید صادقی و احمد فتاح (کمک مربی) و امین علی اکبری به عنوان آنالیزور تیم ملی ب را در بازی های کشورهای اسلامی همراهی می کنند.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط