سقوط آزاد؛ نتیجه حضور مدیران ناکارآمد -  چه کسی دو و میدانی را از باتلاق نجات می دهد؟
سرویس ورزشی - دوومیدانی ایران هر روز شرایط بدتری را تجربه می‌کند و مشخص نیست با حضور مدیران ناکارآمد تا چه زمانی سقوط و افول ادامه خواهد داشت.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فارس - مسابقات دوومیدانی بازی های کشورهای اسلامی در حالی به پایان رسید که دوومیدانی کاران ایران نتوانستند نتایج خوبی کسب کنند.

کاروان دوومیدانی ایران با 16 ورزشکار که مدت ها بود در اردو بودند، راهی قونیه شد، اما نتایجی که کسب شد نشان می دهد که ورزش مادر در ایران همچنان حالش خوش نیست و مدیرانی که در آن حضور دارند نه تنها قدمی برای بهبودی این وضع بر نمی دارند، بلکه هر روز این رشته را یک قدم به عقب می برند.

ماحصل حضور 16 دوومیدانی کار تنها دو مدال نقره و برنز بود و بهبود رکوردهایی هم که اتفاق افتاد به خاطر باد و خرابی دستگاه ثبت رکورد، مورد قبول قرار نگرفت.

علاوه بر نتایج ضعیفی که حاصل شد، حواشی دوومیدانی هم در این رقابت ها زیاد بود. از حضور افراد کرونایی تا مربیانی بدون آی دی کارت.

علی رضایی، دبیر فدراسیون دوومیدانی که سرپرستی کاروان ایران را برعهده داشت، خودش مبتلا به کرونا بود، اما سرانجام توانست به مسابقات اعزام شود، اما خارج از دهکده حضور داشت و چند مربی هم برایشان آی دی کارتی در نظر گرفته نشده بود که همین موضوع درگیری بین فدراسیون و کمیته ملی المپیک را در پی داشت. البته این درگیری ها قبل از آغاز مسابقات و بر سر تعداد نفرات اعزامی آغاز شده بود و در جریان مسابقات نیز به اوج خود رسید.

سقوط آزاد؛ نتیجه حضور مدیران ناکارآمد -  چه کسی دو و میدانی را از باتلاق نجات می دهد؟

نتایج و درگیری های رخ داده همه و همه ثابت کرد که دوومیدانی ایران در اختیار مدیرانی است که نه تنها قدمی برای بهبودی وضعیت برنمی دارند، بلکه خودشان عامل اصلی ناکامی ها و حواشی هستند. افرادی در فدراسیون صاحب پست و منصب شده اند که رزومه خاص، چشمگیر یا حتی معمولی هم در دوومیدانی نداشته و به واسطه رئیس هیات بودن گردِ رئیس فدراسیون جمع شده اند. وضعیت ورزش مادر به شکلی شده که در رقابتی در سطح بازی های کشورهای اسلامی با 16 ورزشکار تنها یک نقره و برنز نصیب ایران می شود.

فدراسیون فعلی ثابت کرده که ادامه دهنده راه دوره گذشته است و ناکامی ها ادامه دارد. رشته ای که مدال المپیک داشته به شرایطی رسیده که مدال آور المپیکش با وجود هزینه های زیادی که برایش می شود، در کشورهای اسلامی در جایگاه چهارم می ایستد، یا دونده ای که سودای حضور در مسابقات جهانی آمریکا را داشت، نمی تواند یک برنز را هم در قونیه کسب کند.

سقوط آزاد؛ نتیجه حضور مدیران ناکارآمد -  چه کسی دو و میدانی را از باتلاق نجات می دهد؟

 

و اما صحبتی با وزیر ورزش که خودش قهرمان دوومیدانی بوده و سال ها در این رشته فعالیت حرفه ای داشته است. جامعه دوومیدانی پس از انتخاب سید حمید سجادی به عنوان وزیر ورزش این انتظار و توقع را داشتند که رشته پرمدال و المپیکی یک تکانی بخورد و از این باتلاقی که در آن گرفتار شده خارج شود، اما هنوز نه تنها اتفاق خاصی نیفتاده بلکه شاهد افول هرچه بیشتر آن هستیم.

به گزارش فارس، از حالا تا بازی های آسیایی سال آینده حدود 13 ماه زمان باقی مانده و وضعیت فعلی نشان می دهد اگر فکری به حال این رشته نشود، قطعا شاهد ناکامی بزرگتری برای دوومیدانی ایران خواهیم بود. 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط