چرایی عدم حضور دختران بسکتبالیست در مسابقات آسیایی - غیبتی که دردسرساز شد
سرویس ورزشی - فیبا از عدم حضور دختران بسکتبالیست کشورمان در مسابقات آسیایی خبر داد.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فارس - فتانه ملک درباره عدم حضور تیم زیر ۱۸ سال در مسابقات آسیا، عنوان کرد: در دوره قبل تنها موردی که اعلام آمادگی شده بود آن هم بدون هیچ برنامه ای، رده زیر ۱۶ سال و نوجوانان بود که اسفندماه دیدیم اعلام آمادگی اولیه شده و برنامه ریزی برای آن صورت نگرفته است. به همین دلیل با توجه به برنامه های فدراسیون دست به کار شدیم برای رده های مختلف برنامه ریزی کرده و اردوهایی داشته باشیم تا دختران بتوانند در مسابقات شرکت کنند.

نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال، افزود: رده نوجوانان را پیگیری کرده و با اینکه در دسته B بود برنامه ریزی کردیم. همزمان با توجه به برنامه هایی که در تقویم داشتیم در رده سنی زیر ۱۸ سال برنامه ریزی کردیم، شناسایی استعدادها را انجام دادیم اما فیبا اعلام کرده بود آخرین زمانی که ایران شرکت کرده بود مربوط به سال ۲۰۱۷ بود اما در سال ۲۰۱۹ شرکت نداشت، به همین دلیل وقتی با ایمیل آمادگی خودمان را اعلام کردیم فیبا گفت که ما باید در ذخیره دسته B باشیم و اگر تیمی انصراف دهدT می توانیم در مسابقات شرکت کنیم، چاره ای هم نداشتیم. 

وی افزود: مثلا در رده زیر ۱۶ سال چین به دلیل انصراف از مسابقات، این شانس را به کشورهای دیگر ذخیره داد ما هم این احتمال را می دادیم با انصراف یک تیم باید آماده باشیم. کادر فنی را تشکیل دادیم، اردوها برگزار شد، حداقل بین ۱۵۰ جوان شناسایی را انجام دادیم چون اعتقاد داشتیم موقعیت بچه ها نباید از دست برود. 

ملک با بیان اینکه در ارتباط با فیبا، ایمیل ها موجود است، گفت: فیبا گفته بود ما در ذخیره اول هستیم اما به دلیل عدم شرکت از سال ۲۰۱۷ و اینکه دلیل عدم حضور در سال ۲۰۱۹ مشخص نیست همچنان در ذخیره هستیم. هیچ تیمی از دسته B انصراف نداد اما ما سعی کردیم تیم را آماده نگه داریم. هیچ ایمیلی هم برای ارائه مدارک داده نشده و نمی توانیم با وجود آمادگی بگوییم در این مسابقات شرکت می کنیم. 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط