والیبال نوجوانان آسیا -  ایران تنها تیم 9 امتیازی مرحله گروهی- صعود شاگردان وکیلی به عنوان صدرنشین
سرویس ورزشی - تیم ملی والیبال نوجوانان ایران با سه برد متوالی و کسب 9 امتیاز به کار خود در مرحله مقدماتی رقابت‌های قهرمانی نوجوانان آسیا 2022 پایان داد تا به‌عنوان صدرنشین گروه اول راهی مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات شود.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فارس - تیم های والیبال نوجوانان ایران و چین تایپه در سومین و آخرین دیدار خود از مرحله گروهی مسابقات قهرمانی پسران زیر 18 سال آسیا، امروز (پنج شنبه – 27 مرداد) به مصاف هم رفتند که برنده این رقابت، تیم ایران با حساب سه بر صفر بود.

محمد وکیلی سرمربی تیم نوجوانان ایران، مثل دو دیدار قبل مقابل چین و کویت برای شروع این بازی، طاها بهبودنیا، عمران گوگجلی، محمد مانی علیخانی، محمدرضا آل جلیل، سیدمتین حسینی، آرمین قلیچ نیازی و سیدمرتضی طباطبایی (لیبرو) را به زمین فرستاد.

نوجوانان ایران در این دیدار، کار سختی نداشتند و با تسلط بر سرویس و حمله و کنترل اسپک های حریف با دفاع روی تور، حریف خود را از پیش ر برداشتند.
نتیجه ست های این بازی 25 بر 15، 25 بر 18 و 25 بر 16 به سود ایران بود. به این ترتیب، شاگردان محمد وکیلی، تنها تیمی بودند که با 9 امتیاز از 3 پیروزی متوالی، راهی مرحله یک چهارم نهایی شدند.

محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال، مثل 2 بازی قبل، عملکرد نوجوانان ایران را از جایگاه ویژه سالن فدراسیون تماشا کرد.

در گروه B، تیم های نوجوانان ژاپن، هند، کره جنوبی و تایلند در مکان های اول تا چهارم قرار گرفتند و در گروه A نیز ایران، چین، چین تایپه و کویت در جایگاه های اول تا چهارم قرار گرفتند.

بدین ترتیب برنامه مرحله یک چهارم نهایی این رقابت ها که روز شنبه 29 مرداد برگزار می شود، به قرار زیر است:

ساعت 9 چین – کره جنوبی

ساعت 11:30 هند – چین تایپه

ساعت 14 کویت – ژاپن

ساعت 17 ایران – تایلند

چهاردهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان زیر 18 سال آسیا که از روز دوشنبه 24 مرداد در سالن والیبال آزادی آغاز شده است تا روز دوشنبه 31 مرداد ادامه خواهد داشت. 4 تیم برتر این رقابت ها، جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان را کسب خواهند کرد.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط