هروی: شرمنده مردم شدیم -  نداشتن مسابقه تاثیر منفی خود را روی کاراته گذاشت
سرویس ورزشی - سرمربی تیم ملی کاراته مردان ایران گفت: این بار شرمنده مردم شدیم و نداشتن مسابقه تاثیر منفی خود را گذاشت.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فارس - شهرام هروی در مورد شرایط تیم ملی کاراته اظهار داشت: انتظار کسب سه فینال و یک مدال را داشتیم اما فقدان مسابقه در یکسال اخیر در عملکرمان تاثیر منفی گذاشت. من به دلیل این نتایج از مردم و جامعه کاراته عذرخواهی می کنم. بالاخره ما در پنج وزن شرکت کردیم و روی سه وزن برنامه فینال داشتیم اما متاسفانه اتفاقاتی افتاد که معادلات ما را به هم ریخت و نتوانستیم آن چه در نظر داشتیم را پیاده کنیم.

هروی تاکید کرد: ۴۰درصد بازیکنان ما جوان بودند و نخستین تجربه را در این سطح پشت سر می گذاشتند. یکی از ملی پوشان ما هم شاید دومین تجربه اش بود. دو بازیکن با تجربه خوب هم داشتیم اما با همه این حرف ها تیم مان خوب بود و دوست داشتیم بدرخشیم.

وی افزود: شرکت نکردن در مسابقات جهانی و چند کاراته وان بسیار تاثیر گذار بود و ضریب خطای ما به همین دلیل بالا رفته بود. بازیکنان ترکیه حدود ۵۰ روز قبل ۷ مدال اروپایی گرفته بودند اما حالا نتیجه متفاوتی گرفتند. در نهایت بالاخره این شرایط مسابقه است.کاراته همیشه عصای دست کاروان ایران بوده اما حالا باید نقاط ضعف را جبران کنیم. باید در کاراته وان ها  که جنبه تدارکاتی دارد حضور داشته باشیم. از امروز تا بازی های آسیایی یکسال وقت است امیدوارم کمیته و وزارت حمایت کنند تا آنجا شرمنده مردم نشویم.  

هروی تصریح کرد: جا دارد از این نتیجه عذر خواهی کنم. کاراته همیشه خوب بوده و اینبار نتوانستیم نتیجه مورد نظر را بگیریم. بچه ها همه ناراحت هستند. برد و باخت بخشی از مسابقه است. ما یکسال دور بودیم و می بینیم که بعضی از کشور ها به دلیل حضور در مسابقات مختلف پیشرفت کردند. نمی خواهم درباره داوری حرف بزنم اما در دو وزن در داوری اذیت شدیم که البته این هم جزیی از کاراته است. به هر حال بازیکنانم نتوانستند توانایی های خود را نشان دهد و امیدوارم در آینده جبران کنیم. 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط