نبی: می توانیم با کی روش تا جام ملت ها ادامه دهیم -  او نسبت به گذشته تعاملش بیشتر شده
سرویس ورزشی - نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال توضیحاتی را در خصوص شرایط تیم ملی ارائه کرد.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فارس - مهدی محمد نبی در خصوص شرایط فدراسیون فوتبال اظهار داشت: بعد از انتخابات جلساتی را با رئیس فدراسیون داشتیم. تقویم را نگاه کردیم دیدیم 4 اعزام برای تیم های مختلف داریم. برای سایر تیم ها همیشه در فدراسیون به هماهنگی نیاز است. یک کار شبانه روزی بود که به خوبی دنبال شد. کادرفنی و سرپرستی تیم ملی نوجوانان، جوانان و فوتسال مشخص بود. در مورد تیم ملی بزرگسالان، کی روش به عنوان کسی که 8 سال در دو دوره جام جهانی حضور داشت انتخاب شد.

وی در خصوص انتخاب سریع کی روش گفت: طبیعی است. وقتی هیات رئیسه جدید قرار است کارش را شروع کند مذاکره به عنوان چشم انداز تیم ملی مد نظر ما بود. اگر چشم اندازی نداشته باشیم بهتر است مسئولیت را قبول نکنیم. او انتخاب شماره یک ما بود ولی در هیات رئیسه مطرح شد چون باید رای بدهند. هم علاوه بر مسائل فنی، درمورد تجربیات و سایر موارد هم مطرح شد و رای آورد.

نبی در خصوص قرارداد کی روش عنوان کرد: بعد از اینکه انتخاب شد و مذاکره کردیم.، بالافاصله با اسکوچیچ جلسه گذاشتم و برای تیم ملی امید پیشنهاد دادیم. گفت برنامه دیگری دارم. در خصوص مبلغ قرارداد کی روش با توجه به اینکه با 5 دستیار او هم صحبت شد، خودش ماهیانه 50هزار یورو می گیرد. دستیاران او هم 30هزار یورو دستمزد خالص دارند. جمع 6 نفر در ماه 80 هزار یورو است. در فاز اول تا پایان جام جهانی است ولی گزارشی را تاج تا پس فردا اعلام می کند و اگر امکانش باشد بتوانیم تا پایان جام ملت ها برنامه ریزی کنیم. چون شرایط قراردادی او خوب است.

وی افزود: با او صحبت کرده ایم. برای فاز بعدی قابل تمدید است. اگر تیم به مرحله بعد صعود کند کادرفنی 12درصد از پاداش صعود را دریافت می کند. برد در مرحله گروهی جدا است. در تمامی دنیا این مساله حاکم است. در کنار پاداش نتایج پاداش صعود هم وجود دارد. بعد از آمدن کی روش به ایران و دستیارانش، فکر کنم 23 شهریور بود. بالافاصله تمرینات را در کمپ تیم ملی شروع کردند. 24 بازیکن در اردوی اتریش بودند. نوراللهی هم از دبی اضافه شد و 25 نفر شد. رضاییان و نورافکن هم در لیست بودند اما برای اخذ ویزا دیر اقدام شد.

نبی تصریح کرد: در تهران جلسه ای با حضور کی روش و مسئولان سازمان لیگ داشتیم. با توجه به تقویم تیم ملی و زمان کمی که داریم، تقویم تیم ملی را مطرح کردیم. سهیل مهدی تقویم را نوشته است. چون متولی دوستانه ستند اجازه بدهید خودشان اعلام کنند اما قرار بر این است که هفته های لیگ تا قبل از اعزام، شنبه بعد از هر بازی بازیکنان داخلی در اردو باشند. این اردو بیشتر برای تست آمادگی جسمانی است و جنبه ریکاوری دارد تا مربیان تیم از اوضاع آن ها با خبر باشند.

وی افزود: این بازیکنان نهایت سه روز در اختیار تیم ملی هستند و بعد به تیم خودشان می روند. فرصتی نیست که اردویی برگزار شود. شنبه تا دوشنبه در اختیار ما هستند و بعد به تیم خودشان می روند. البته کی روش هم با سرمربیان تیم ها صحبت و مشورت کرده است. حساسیت هایی که در مورد تیم ملی هست با آن ها صحبت شده است. احترام آن ها حفظ شده است. در کنار این مساله سازمان لیگ هم با باشگاه ها صحبت کرده، تعامل خوبی باید برقرار شود. حریفان سنگین و معتبری داریم. بدون آمادگی به جام جهانی رفتن به صلاح کسی نیست.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در مورد تغییر رویه کی روش گفت: 8 سالی که او در ایران بود تجربیاتی کسب کرد. برای همین اردویی که قرار است انجام شود همین که به تک تک سرمربیان زنگ می زند احترام آن ها را حفظ می کند. نسبت گذشته تعاملش بیشتر شده، البته سن آدم که بیشتر می شود رفتارش بهتر می شود.

وی افزود: الان هم اگر صحبتی را برای ترمیم تیم ملی مطرح می کند برای تیم ملی کشورمان است. بیش از دو سوم این بازیکنان بازیکنان کی روش هستند. به نفرات جدید هم اعتقاد دارد. در بازی هایی که انجام دادیم یک نیمه با یک ترکیب و یک نیمه با ترکیب دیگری بود. این شجاعت سرمربی است. او این ریسک را انجام داد چون ذهینتش این بود که این اردو برای آماده سازی است. حریفان ما هم هم نفراتشان را داشتند. بازیکنان ما در این دو بازی کامل چه در تمرین و چه در مسابقه، در اختیار تیم ملی بودند.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط