کی روش: تیم ملی ایران می داند چگونه برنده بازی شود -  این جام جهانی دشوارترین چالش من است و گلایه ای هم ندارم
سرویس ورزشی - سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: باید در زمان کوتاه باقی مانده تا جام جهانی معجزه کنم و گلایه ای هم ندارم.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فارس - کارلوس کی روش در تازه ترین گفت و گوی خود درباره آمادگی تیم ملی ایران و رقبا پرداخت و گفت: امیدوارم بازگشت مجدد من برای هواداران ایرانی خوب باشد. وی همچنین گفت که اینک شاد کردن مردم ایران وظیفه او در تیم ملی است.

وی درباره همگروهی با انگلیس و ولز اظهار داشت: این گروه خاص است، اما تلاش می کنیم محکم بازی کنیم. ما فاصله کوتاهی با شروع جام جهانی در قطر داریم.

سرمربی تیم ملی ایران درباره امید میلیون ها هوادار ایرانی برای صعود از گروه با توجه به امتیازبندی تیم های همگروه ایران در جدول فیفا و اینکه توقع هواداران ایرانی برای صعود  واقع بینانه هست یا خیر اظهار داشت: انتظار ما هم همین است و هر روز به بازیکنانم می گویم شما چالش تازه ای پیش رو دارید و باید از روز گذشته بهتر ظاهر شوید.  باید سعی کنیم مقابل بهترین تیم ها بازی کنیم، چون یا برنده می شویم یا یاد می گیریم. ما باید حداکثر توان خود را نشان دهیم. حالا خواه این بازی ها دوستانه باشد یا در جام جهانی مقابل آمریکا، انگلیس و ولز باشد.

او همه تیم های حاضر در گروه ایران را برابر و مشکل خواند و درباره بازی نخست با انگلیس گفت: به هرحال این بازی خاصی است. انگلیس تیم بزرگ با بازیکنان بزرگ است. ما هم باید در این عرصه جهانی فوتبال خودمان را نشان دهیم. در فوتبال از قبل هیچ تیمی برنده نیست. من گرت ساوت گیت سرمربی این تیم را مدتهاست که می شناسم. ما هم آماده هستیم. هم گروهی با انگلیس باعث بهتر شدن تیم ما می شود، بازی مقابل تیم و بازیکنان بزرگ آن  باعث افتخارماست. اینک بازی با انگلیس برای ما مهم است و وقتی این بازی تمام شد به بازی بعدی و سپس به بازی آخر مقابل آمریکا فکر می کنیم.

وی درباره اینکه تیم ایران به شدت در خط دفاعی مستحکم بازی می کند و بازی مقبل «هری کین» عنوان کرد: هری کین البته که بازیکن بزرگی است و برای او احترام خاص قائلم. دفاع ما سازمان یافته است و زمانی که توپ در اختیار ماست می دانیم  چگونه برنده بازی باشیم. باید با ذهنیت برتری مقابل حریفان بازی کنیم. ما تنها با این هدف به طور سازمان یافته دفاع می کنیم تا توپ را هر چه زودتر از حریف بگیریم ما می دانیم چگونه برنده شویم. 

وی درباره «ساوت گیت» مربی تیم ملی انگلیس و هو شدن او توسط هوداران انگلیسی گفت: ساوت گیت مربی خیلی خوبی است و می داند چطور به کارش ادمه دهد. برای من هم مهم است که تا از سوی هواداران ایرانی «هو» نشوم.

کارلوس کی روش در بخش دیگر این گفت وگو اضافه کرد: این دوره از جام جهانی درست در وسط فصل جاری لیگ برتر انگلیس برگزار می شود و این برای  بازیکنان ما آسان نیست. تیم ملی انگلیس تیمی خیلی خوب است. بنابراین ما هم باید بهترین عملکردمان را به نمایش بگذاریم و از فرصت های خود مقابل انگلیس، ولز و آمریکا  به بهترین نحو استفاده کنیم.

کی روش درباره قرعه ایران نیز گفت: این گروه خاصی است، اما مهم این است که در جام جهانی رقبای خود را بزرگ جلوه ندهیم. من سعی می کنم  از قدرت خود برابر رقبا استفاده کنم. 

سرمربی تیم ایران درباره دیگر رقیبان از جمله آمریکا و ولز نیز عنوان کرد: تمامی بازی های جام جهانی سخت هستند. در بازی اول رویکرد ذهنی تیم خیلی مهم است، بازی دوم به نتایج گروه بستگی دارد و وقتی به بازی سوم می رسیم فشار زیادی روی تیم است. می دانم که انگلیس بخت اول صعود از این گروه به عنوان صدرنشین است اما این فرضیه ای بیش نیست. اگر آماده باشید و از فرصت ها استفاده کنید، چیزی به اسم از پیش برنده وجود ندارد و هرگز کسی نمی تواند پیش از بازی بگوید که سه امتیاز این بازی به او تعلق دارد. ما آماده ایم تا از رویارویی با انگلیس لذت ببریم.

سرمربی پرتغالی درباره نگرانی بازیکنان تیم ملی ایران  از بازی مقابل تیم های انگلیس و آمریکا باتوجه به مسائل سیاسی موجود بین ایران، آمریکا و انگلیس اظهار داشت: این مانند بازی ساده فوتبال است. وظیفه ما حکم می کند تا عضوی از ملل متحد فوتبال باشیم و شادی و سرگرمی ایجاد کنیم. ما باید سعی کنیم برنده بازی باشیم. این دقیقا چیزی است که  می خواهم.
کی روش درباره بازگشت مجدد به ایران گفت: ایران در طول 9 سالی که آنجا بودم، خانواده و خانه دوم من بود، من دوران فوق العاده ای را در ایران گذراندم. برخی از این بازیکنان در آن دوره پسری بیش نبودند، اما در ادامه نامزد کردند، ازدواج کردند و پدر شدند.

وی هرگونه تماس بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران برای بازگشت به ایران را رد کرد و عنوان داشت: بعد از اینکه «مهدی تاج» رئیس تازه فدارسیون فوتبال ایران و هیئت رئیسه جدید تصمیم به  تغییر در کادر فنی گرفتند، پیام هایی رد و بدل شد، ما عضوی از یک خانواده  هستیم و بهتر است که بگویم من همچون برادر بزرگ آنها هستم.

سرمربی تیم ملی ایران در بخش دیگری از صحبت هایش با شبکه خبری «بی بی سی» به انتخاب  «سردار آزمون» و «مهدی طارمی» و«علیرضا جهانبخش» در سال 2014 اشاره کرد و افزود: من  در آخرین لحظه این بازیکنان جوان را صدا زدم و به آنها گفتم که ببینید اسم شما در فهرست نهایی سفر به برزیل نیست، اما به کارتان ادامه دهید و تمرکزتان را از دست ندهید، چون فرصت به شماهم می رسد. علیرضا جهانبخش اینک عضو «فاینورد» است، طارمی در «پورتو» بازی می کند، در مورد حسینی نیز باید بگویم که او در حالی با تیم ملی در جام جهانی 2018 مقابل مراکش، اسپانیا و پرتغال بازی کرد که پیش از آن هیچ بازی ملی انجام نداده بود. اگر به مربیان دیگر چنین چیزی را بگویید به یقین آن ها می گویند که بازیکنی  با این شرایط نمی تواند در مرحله نهایی جام جهانی بازی کند اما حسینی بازی کرد. وقتی من بار اول ایران آمدم تنها «جواد نکونام» در اروپا بازی می کرد.

کی روش همچنین درباره فرصت کم برای آماده سازی تیم ایران برای جام جهانی قطر و تحلیل فنی رقبا افزود: این چالش من است و در این زمان کوتاه باید معجزه کنم. باید از دانش و تجربیاتم، تعهد بازیکنان و کمک فدراسیون در این وقت کم استفاده کنم. گلایه هم نمی کنم کاری نمی شود کرد. در فاصله کوتاه باقی مانده به جام جهانی باید با آن دست بازیکنان مان که در لیگ ایران مشغول به بازی هستند، اردوی خود را آغاز کنیم و وقتی لژیونرهای ما از اروپا به جمع ما اضافه می شوند، تنها هفت روز برای آماده سازی خود پیش از مصاف با انگلیس زمان داریم. پس از این همه سال کار در فوتبال حرفه ای، این دشوارترین چالش من است. البته من با بیشتر این بازیکنان کار کرده ام. آنها حالا باتجربه تر هستند و برخی از این بازیکنان در سطح بالای فوتبال اروپا بازی می کنند. من در کشورهای بسیاری مربیگری کرده ام اما این نکته را می گویم که  ایران تیمی است که هرگز در طول دوران زندگی ام فراموشش نخواهم کرد. وظیفه ما برنده شدن است.

ترجمه: رضا پیراسته

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط