پولادگر: ایران مملو از نخبگان است -  باید برای تیم های ملی پشتوانه سازی شود
سرویس ورزشی - معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای گفت: جای جای ایران مملو از نخبگان ورزشی است و اکثر مستعدین ورزشی در مسابقات لیگ شناسایی می‌شوند.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فارس - سید محمد پولادگر ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول در مراسم افتتاحیه سومین المپیاد ورزشی استعدادهای برتر، در سالن بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی، اظهار داشت: این مراسم را در رده سنی سیزده تا شانزده سال را برگزار می کنیم. این رویداد در ۲۶ رشته المپیکی و با حضور ۱۶ هزار مربی، ورزشکار و داور در دوبخش دختران و پسران برگزار می شود. این مسابقات در رده سنی پایه با هدف کشف نخبگان و مستعدین ورزشی برای پشتوانه سازی تیم های ملی کشور پیگیری می شود.

معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای با تاکید بر عدالت محوری در تدوین و اجرای برنامه های وزارت ورزش و جوانان، گفت: جای جای ایران مملو از نخبگان ورزشی است و اکثر مستعدین ورزشی در مسابقات لیگ شناسایی می شوند. می دانیم بسیاری از چهره های ورزشی شرایط حضور در مسابقات لیگ را ندارند و این نکته باید مورد توجه قرار بگیرد. تلاش کردیم این المپیاد رابا تعامل آموزش و پرورش برگزار کنیم تا زمینه ای برای شناسایی، رشد و شکوفایی این عزیزان باشد.

وی افزود: این رویداد به میزبانی شش استان و با حضور ورزشکاران سراسر کشور برگزار می شود. لازم است بگویم فدراسیون ها با رعایت تمامی استانداردهای فنی برگزار کننده مسابقات رشته های خودشان هستند. امیدوارم با شناسایی استعدادها و پشتوانه های تیم های ملی، بتوانیم این عزیزان را در سکوهای قاره ای وجهانی ببینیم.


پولادگر با بیان اینکه مسابقات استعداد یابی به روش المپیکی و رده بندی ها برمبنای رنگ مدال خواهد بود، گفت: مسابقات از چند روز گذشته آغاز شده و سالن بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی میزبان مراسم افتتاحیه است. سی ام مهر نیز، مراسم اختتامیه با معرفی استان های برتر انجام می شود.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط