رئیس فدراسیون تنیس: می خواهیم میزبان دیویس کاپ باشیم -  نشان دادیم بدون زمین هم موفقیم
سرویس ورزشی - رئیس فدراسیون تنیس گفت: نشان دادیم بدون داشتن زمین هم موفق هستیم و امیدوارم با دستور وزیر ورزش مشکل حل شود.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فارس - حمید عزیزی رئیس فدراسیون تنیس در نشست خبری اظهار داشت: در نیم سال اول امسال برای برگزاری رویدادهای داخلی تلاش زیادی داشتیم، اتفاق خوب برگزاری مسابقات سطح ۳ itf بود که برای نخستین بار میزبان آن بودیم.

وی ادامه داد: تلاش داریم بازهم برگزارکننده مسابقات فیوچرز باشیم، احتمالا در کیش برگزار کننده این رقابت ها خواهیم بود.

رئیس فدراسیون تنیس در مورد وضعیت زمین های تنیس خاطرنشان کرد: زمانی در مجموعه های مختلف صاحب زمین بودیم اما امروز فاقد هر زمینی هستیم، فکر می کنم شرکت توسعه هم به این نتیجه رسیده که فدراسیون ها باید زمین داشته باشند.

عزیزی تاکید کرد: البته در ۲.۵ سال گذشته نشان دادیم که بدون زمین هم موفق هستیم اما با دستور وزیر ورزش امیدواریم که زودتر مشکل زمین حل شود. 

وی در پاسخ به این سوال که با بازگشت مسابقات فیوچرز به ایران و هزینه پیش بینی شده برای آن گفت: برگزاری سه هفته مسابقات فیوچرز با تمام جوانب ۲ میلیارد هزینه دارد، با منطقه آزاد کیش و اسپانسر صحبت هایی داشتیم، هفته آینده موضوع نهایی می شود. احتمالا در دی ماه میزبان سه هفته رقابت های فیوچرز خواهیم بود.

عزیزی تاکید کرد: مسابقات پشت سر هم به صورت متوالی برگزار می شود. در حال حاضر جوانان در تایلند هستند، در عرصه داخلی مسابقات در تمام رده ها در هر دو بخش برگزار شده و پیگیر آن هستیم.

وی در پاسخ به این پرسش که با برگزاری مسابقات برای رده های سنی، کمبود بازیکنان در تیم بزرگسالان جبران خواهد کرد؟ تاکید کرد:  تیم زنان بزرگسال که به مسابقات دیویس کاپ  مالزی رفت، به جز یک نفر بقیه زیر ۱۶ سال بودند. خانم یزدانی در یکی، دو سال گذشته اوج گرفت در حالی که ۱۴ ساله است، فکر می کنم آینده خوبی  در انتظار تنیس است. تنها مشکل ما این است بازیکنان از رده جوانان خارج می شوند باید در مسابقات فیوچرز شرکت کنند که با توجه به هزینه ها، اعزام سخت شده است از این رو در رنکینگ جهانی هم به مشکل بر می خورند.

رئیس فدراسیون تنیس در مورد زهرا مشکات الزهرا و مسائل تحصیلی او تصریح کرد: مذاکراتی با آموزش و پرورش داشتیم، همکاری خوبی با او شد و امتحانات را برگزار کرد، او تازه وارد سطح بزرگسالان شده است، آینده درخشانی دارد، هر گونه کمکی لازم باشد انجام می دهیم.

عزیزی در مورد زمین و اینکه در کجا قرار است زمین به فدراسیون اختصاص داده شود، گفت: تلاش داریم یک مجموعه کامل زمین داشته باشیم، تلاش داریم میزبانی دیویس کاپ داشته باشیم، برگزاری این بازی ها به امکانات سخت افزاری نیاز دارد. شرکت توسعه تصمیم گیرنده است.

رئیس فدراسیون تنیس با بیان اینکه چند سالی رقابت های لیگ برگزار نشد، گفت: سال پیش با حضور ۴۸ تیم لیگ را برگزار کردیم، در سطح برتر به مدت دو هفته و متمرکز در تهران برگزار شد، حضور ۴ بازیکن خارجی جذابیت خاصی به لیگ داد. اتفاق خوبی بود، ان شالله در جام حذفی هم شاهد حضور بازیکنان خارجی باشیم، همین مسئله فاصله تنیس ایران را با دنیا کمتر می کند.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط