هفته هشتم لیگ برتر -  نبرد همسایه ها

هفته هشتم لیگ برتر - نبرد همسایه ها

۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۰۳:۰۴ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس ورزشی - در دو مسابقه ابتدایی هفته هشتم لیگ برتر فوتبال تیم پیکان به مصاف آلومینیوم اراک می‌رود و نساجی مازندران هم میزبان ذوب آهن اصفهان است.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فارس - دیدارهای هفته هشتم لیگ برتر فوتبال روز پنجشنبه با انجام دو مسابقه آغاز می شود. 6 دیدار دیگر روز جمعه انجام می شود و هر دو تیم استقلال و پرسپولیس در این روز به مصاف حریفان خواهند رفت.

نگاهی به دو مسابقه ابتدایی هفته هشتم می اندازیم بازی هایی که  ساعت شان هم تغییر کرد.

پیکان تهران - آلومینیوم اراک؛ نبرد ده و یازده جدول

 ابتدا بحث بر سر محل برگزاری مسابقه بود و  پیکانی ها از وضعیت زمین ورزشگاه پاس قوامین ناراضی بودند و این ورزشگاه هم از گلایه های سرمربی تیم پیکان بابت زمین ناهمواره این مجموعه ناراحت بود. به این ترتیب محل برگزاری مسابقه به  ورزشگاه انقلاب کرج منتقل شد، در استان همجوار تهران! از سویی دیگر نبرد دو تیم در  دو فصل گذشته هیچ وقت برنده نداشته و هر 4 مسابقه با نتیجه مساوی به پایان رسیده است.

پیکان در دو هفته اخیر با دو باخت متوالی تا رده یازدهم جدول پایین آمده و آلومینیوم اراک با پیروزی مقابل ملوان به رده دهم جدول لیگ رسید. برنده این دیدار شانس صعود تا رده پنجم جدول لیگ را دارد. پیکانی ها بعد از باخت به ذوب آهن از داوری مسابقه گلایه داشتند و آلومینیوم که بعد از 4 هفته مقابل ملوان به پیروزی رسید از همه چیز راضی است. 

نساجی مازندران - ذوب آهن اصفهان؛ تقابل هفت و هشت

نساجی هفته گذشته در خانه به یک برد شیرین رسید و با 4 گل مقابل نفت مسجدسلیمان پیروز شد. حالا در دومین میزبانی متوالی دور رفت به مصاف ذوب آهنی می رود که مثل نساجی از تیم های قدیمی و ریشه دار فوتبال کشورمان محسوب می شود. فصل گذشته ذوب آهن فقط یک امتیاز از نساجی گرفت و یک بازی را هم واگذار کرد.

هر دوتیم 9 امتیازی هستند و در جایگاه های هفتم و هشتم لیگ ایستاده اند. نساجی به لطف تفاضل گل بهتر یک پله بالاتر از شاگردان مهدی تارتار است. برنده بازی شانس صعود تا رده سوم جدول لیگ را دارد بنابراین هر دو تیم برای برد بازی خواهند کرد. مساوی خیلی مورد پسند دو تیم نیست هرچند ذوب آهن با 6 مساوی رکوردار تساوی در این فصل است.

برنامه مسابقات هفته هشتم لیگ برتر به شرح زیر است:

هفته هشتم؛ بزرگداشت هفته نیروی انتظامی و گرامی داشت آغاز هفته وحدت

پنجشنبه ۱۴ مهر

پیکان تهران – آلومینیوم اراک، ساعت 16، ورزشگاه انقلاب کرج

نساجی مازندران – ذوب آهن اصفهان، ساعت 15، ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر

جمعه ۱۵ مهر

استقلال – فولاد خوزستان، ساعت 17،  ورزشگاه آزادی تهران

ملوان بندرانزلی - صنعت نفت آبادان، ساعت ۱۷:۳۰، ورزشگاه تختی انزلی

مس کرمان – هوادار تهران، ساعت ۱۸، ورزشگاه امام علی(ع) کرمان

مس رفسنجان – تراکتور تبریز، ساعت ۱۸، ورزشگاه شهدای مس رفسنجان

نفت مسجدسلیمان – گل گهرسیرجان، ساعت ۱۹، ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان

فولاد مبارکه سپاهان – پرسپولیس، ساعت ۲۰، ورزشگاه نقش جهان اصفهان

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط