(فیلم) خلاصه بازی لهستان 2 - 0 عربستان؛ نخستین گل لواندوفسکی در جام جهانی
سرویس ورزشی - برتری تیم ملی لهستان در دیدار مقابل عربستان این تیم را به صعود از گروه C جام‌جهانی ۲۰۲۲ نزدیک‌تر کرد.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فرارو - در ورزشگاه اجوکیشن سیتی، امروز لهستان و عربستان سعودی در دیداری از گروه C جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به مصاف هم رفتند که لهستانی ها این بازی را ۲-۰ بردند.


عربستانی ها در این دیدار هم پابه پای حریف نامدارشان پیش آمدند و فرصت های خوبی هم داشتند، ولی لهستان به تدریج موقعیت های بهتری ایجاد کرد تا این که در دقیقه ۳۹ با پاس روبرت لواندوفسکی و ضربه نهایی پیوتر زیلینسکی به گل نخست رسید. در دقیقه ۱+۴۵ پنالتی برای عربستان اعلام شد که وویچخ شچسنی ضربه سالم الدوسری را مهار کرد تا لهستان برنده به رختکن برود.

عربستان برای کامبک زدن مثل دیدار با آرژانتین نیمه دوم را هجومی تر شروع کرد ولی عقاب ها هوشمندانه تر عکس العمل نشان دادند و دروازه شان را نه تنها بسته نگه داشتند بلکه تا آستانه زدن گل های بعدی توسط آرکادیوش میلیک و روبرت لواندوفسکی هم پیش رفتند که ضربه این ۲ مهاجم به تیر دروازه برخورد کرد. در دقیقه ۸۲ اشتباه عبدالله المالکی، روبرت لواندوفسکی را به آرزویش رساند. لِوا موفق شد اولین گل خودش در جام جهانی را به ثمر برساند.

با این برد لهستان ۴ امتیازی شد و در صدر جدول گروه قرار گرفت تا شانس زیادی برای راهیابی به دور بعد داشته باشد. عربستان ۳ امتیازی هم در دیدار آخر باید به مصاف مکزیک برود.


این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط