ماجرای تصمیم 24 ساعته آمریکا بر علیه فوتبال و پرچم ایران  -  واکنش رسمی وزارت خارجه آمریکا
سرویس ورزشی - یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به سی‌ان‌ان گفت که در این تصمیم‌گیری نهاد تیم‌ ملی فوتبال این کشور هماهنگی و همکاری‌ نداشته است.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از همشهری - شبکه سی ان ان، در پی اقدام توهین آمیز تیم ملی فوتبال آمریکا در به نمایش گذاشتن موقت تصویر پرچم جمهوری اسلامی ایران، بدون نشان «الله» در صفحه آن در شبکه های اجتماعی، یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به سی ان ان گفت که در این تصمیم گیری نهاد تیم ملی فوتبال این کشور هماهنگی و همکاری نداشته است.

این سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با مطرح کردن اظهاراتی مداخله جویانه درباره ایران، بیان کرد: ما امیدواریم یک بازی صلح آمیز و رقابتی داشته باشیم.

وی افزود که آمریکا همچنان به دنبال راه های حمایت از مردم ایران در قبال آن چه خشونت حکومتی علیه زنان و سرکوب بی رحمانه معترضان مسالمت جو می خواند، است.

روز یک شنبه، تیم ملی فوتبال آمریکا به سی ان ان گفته بود که می خواهد پرچم رسمی ایران را به مدت ۲۴ ساعت به نشانه «حمایت زنان در ایران جهت مبارزه شان برای حقوق بشر» تغییر دهد اما از همان ابتدا هم تصمیم داشته است که پرچم اصلی را جایگزین کند.

در پی تغییر پرچم ایران و پس از آن بیانیه فدراسیون فوتبال آمریکا درباره دلیل حذف کلمه «الله» در پرچم، فدراسیون فوتبال ایران با ارسال نامه ای رسمی به فیفا از فدراسیون فوتبال آمریکا شکایت کرد و خواستار رسیدگی جدی فدراسیون جهانی فوتبال به این تخلف فدراسیون آمریکا شد.

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط