قوانین جدید و دردسرساز خطای هند بر علیه علیرضا فغانی

قوانین جدید و دردسرساز خطای هند بر علیه علیرضا فغانی

۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۱ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس ورزشی - تنور انتقادات بعد از تصمیم دیشب داور ایرانی، علیرضا فغانی، نسبت به صحنه برخورد توپ با دست خیمنز و در پی آن، قوانین گیج کننده جدید خطای هند، دوباره گرم شد.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فرارو - دیشب و تحت شرایطی که بازی با یک گل به نفع پرتغالی ها دنبال می شد، در یک صحنه داخل محوطه جریمه، توپ به دست خیمنز، مدافع اروگوئه برخوردی داشت و این برخورد باعث به وجو آمدن جنجال مجددی بر سر قوانین جدید فیفا برای خطای هند شد. دیل جانسون، ناظر ارشد VAR در ESPN صد درصد متقاعد شده بود که نباید در دقیقه ۸۹ روز دوشنبه علیه خوزه ماریا خیمنس پنالتی گرفته می شد.

او می نویسد: IFAB سال گذشته هندبال را از بین برد و بسیاری از عبارت ها را حذف کرد تا آن را کمتر پیچیده کند. اما همراه با آن، توضیحاتی طولانی ارائه شد تا مشخص شود چه زمانی یک بازیکن نباید برای برخورد توپ با دستش جریمه شود؛ حتی اگر بازوی او از بدن دور باشد.

یکی از این مثال های خاص زمانی را پوشش می دهد که «وضعیت بازو و دست برای حمایت (کمک) هنگام افتادن یا هنگام بلند شدن از زمین است». مهم نیست که توپ قبل از تماس با زمین به دست برخورد کند.

خیمنز به وضوح از بازوی چپ خود برای حمایت استفاده می کند زیرا او برای به چالش کشیدن فرناندز تکل می زند و خود را به زمین پرتاب می کند و این باید با استثنا پوشش داده شود. این تقریباً مشابه نمونه ای است که IFAB صادر کرده است.

نظر من این است که این صحنه پنالتی نبود؛ چرا که خیمنز دست خود را برای کمک گرفتن در سقوط بدنش به پشت برده بود و همچنین، برونو فرناندز بعد از این برخورد می توانست توپ را برداشته و به سمت دروازه حریف به حرکت خودش ادامه بدهد.

منبع : خبر ورزشی 

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط