امباپه درخشید؛ فرانسه لهستان و لوا را حذف کرد

امباپه درخشید؛ فرانسه لهستان و لوا را حذف کرد

۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۸ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس ورزشی - فرانسه قهرمان جام‌جهانی ۲۰۱۸ با شکست لهستان موفق شد راهی مرحله یک‌چهارم نهایی جام‌جهانی ۲۰۲۲ شود.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فرارو - در ورزشگاه الثمامه سومین دیدار از مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی بین قهرمان دوره قبل فرانسه و لهستان برگزار شد که خروس ها این بازی را با نتیجه ۳-۱ بردند.

فرانسه برای این که زودتر خیال خودش را برای صعود راحت کند از ابتدا تهاجمی شروع کرد و موقعیت هایی هم به دست آورد، ولی بهترین موقعیت را ابتدا لهستان خلق کرد و شوت زیبای روبرت لواندوفسکی در دقیقه ۲۱ با فاصله بسیار کم از کنار دروازه هوگو لوریس بیرون رفت. دقیقه ۲۹ هم بهترین فرصت فرانسه را اولیویه ژیرو از دست داد. ارسال عثمان دمبله سریع بود و ژیرو به سختی توانست در شش قدم به توپ ضربه بزند. دقیقه ۳۸ هم عقاب ها دروازه فرانسه را به توپ بستند و دو ضربه پیاپی راهی به دروازه لوریس پیدا نکرد. دقیقه ۴۴ قفل دروازه ها را اولیویه ژیرو شکست. پاس کیلیان امباپه را با ضربه پای چپی دقیق به گوشه دروازه وویچخ شچنسنی فرستاد و با ۵۲ گل هم برترین گلزن تاریخ تیم ملی فرانسه شد. 

نیمه دوم هم با این که لهستان به حذف نزدیک تر بود ولی فرانسه هجومی به کار ادامه داد تا گل بعدی را هم بزند. وقتی لهستان جلو کشید، کیلیان امباپه توانست با شوتی دقیق در دقیقه ۷۵ گل دوم فرانسه را هم بزند. در ادامه هم با کنترل بازی، فرانسه به چیزی که می خواست رسید و حتی گل سوم را هم توسط امباپه زد. کیلیان که این دوره هم مثل دوره قبل درخشیده موفق شد با شوتی تماشایی دروازه شچنسنی را در دقیقه ۱+۹۰ برای مرتبه سوم فرو بریزد. اما در آخرین ثانیه های بازی با استفاده از VAR داور برای لهستان پنالتی گرفت و روبرت لواندوفسکی این ضربه را در دقیقه ۸+۹۰ هدر داد، اما داور دستور به تکرار ضربه داد و لوا این مرتبه موفق شد دروازه را باز کند.

فرانسه در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف برنده دیدار انگلیس – سنگال خواهد رفت.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط