سهمیه قاره ها در جام جهانی 2026 اعلام شد

سهمیه قاره ها در جام جهانی 2026 اعلام شد

۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس ورزشی - ورزش سه : فیفا تعداد سهمیه‌های قاره‌ها برای جام جهانی ۲۰۲۶ که در آمریکا و کانادا و مکزیک با حضور چهل و هشت تیم برگزار می‌شود را اعلام کرد.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از خبرآنلاین - چهار سال دیگر جام جهانی در آمریکای شمالی و مرکزی به میزبانی مشترک سه کشور ایالات متحده، کانادا و مکزیک برگزار خواهد شد. اولین دوره جام جهانی که نه با حضور ۳۲ تیم بلکه با ۴۸ تیم برگزار می شود.

فیفا رسما تعداد سهمیه های قاره ها برای جام جهانی ۲۰۲۶ و همچنین شهرهای میزبان این تورنمنت را اعلام کرد. بر اساس این اعلام فیفا شانزده شهر در سه کشور میزبان جام جهانی ۲۰۲۶ خواهند بود.

از شانزده شهر میزبان، یازده شهر آمریکایی هستند. دو شهر کانادایی تورنتو و ونکوور و سه شهر مکزیکی مکزیکوسیتی، گوادالاخارا و مونته ری هم دیگر میزبانها هستند.

سهمیه قاره ها در جام جهانی 2026 اعلام شد

بر اساس اعلام فیفا تیمهای ملی سه کشور میزبان یعنی آمریکا و مکزیک و کانادا به صورت اتوماتیک به جام جهانی صعود می کنند و بقیه کشورها برای کسب ۴۵ سهمیه باقی مانده در کنفدراسیون های قاره ای رقابتهای انتخابی را برگزار خواهند کرد.

سهمیه قاره ها در این جام جهانی به این قرار است: اروپا شانزده سهمیه مستقیم – آفریقا ۹ سهمیه مستقیم – آسیا ۸ سهمیه مستقیم – آمریکای شمالی و کونکاکاف ۶ سهمیه مستقیم – آمریکای جنوبی ۶ سهمیه مستقیم – اقیانوسیه ۱ سهمیه مستقیم – پلی آف ۲ تیم از بین قاره های آمریکا، آسیا و آفریقا.

سهمیه قاره ها در جام جهانی 2026 اعلام شد

جام جهانی با ۱۶ گروه سه تیمه آغاز می شود. صدرنشین و تیم های دوم هر گروه به مرحله یک شانزدهم نهایی صعود می کنند.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط