فان خال: حرف های آنخل دی ماریا ناراحتم کرد

فان خال: حرف های آنخل دی ماریا ناراحتم کرد

۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۶ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس ورزشی - لوئی فان‌خال اصلا از صحبت‌های آنخل دی‌ماریا که گفته بود این مربی هلندی بدترین مربی‌ای است که تا به حال داشته، خوشش نیامد.

به گزارش سرویس ورزشی برخط نیوز به نقل از فرارو - هلند روز جمعه در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به مصاف آرژانتین خواهد رفت.

بعد از اینکه آنخل دی ماریا از رئال مادرید جدا شد، به منچستریونایتد رفت و تحت مربیگری لوئی فان خال قرار گرفت. آنها با هم در دیدار هلند و آرژانتین در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ در روز جمعه روبرو خواهند شد.

فان خال در کنفرانس خبری پیش از بازی گفت: «آنخل بازیکن بسیار خوبی است، او برای یونایتد بازی کرد و مشکلات شخصی زیادی داشت. از خانه اش دزدی شده بود. اینکه من را بدترین مربی دوران حرفه ای خود می داند ناراحت کننده است. اما او یکی از معدود بازیکنانی است که چنین نظری در مورد من دارند. از این حرف خوشم نیامد. شاید آن زمان تصمیم بدی در مورد او گرفته باشم، اما تصمیم گیری با ما مربیان است.»

سرمربی هلندی در ادامه در مورد سبک بازی مورد علاقه خود و چگونگی تکامل فلسفه اش در طول سالها صحبت کرد.

فان خال افزود: «سبک من کامل تر شد چون فوتبال تکامل یافته است. سبکم در آژاکس بسیار تهاجمی بود. در بارسلونا یاد گرفتم که نمی توان همیشه تهاجمی عمل کرد. روشم را تغییر دادم و دیدگاهم را در جام جهانی ۲۰۲۲ توسعه دادم. در زندگی شخصی هم صبرم بیشتر شده است اما شاید نگاهم به فوتبال آنقدرها عوض نشده باشد. فوتبال در حال تکامل است و در حال حاضر بازی تهاجمی بسیار دشوار است. به همین دلیل است که من شروع به توسعه سیستم دفاعی کردم. و می توانیم نتیجه این کار را در این جام جهانی ببینیم، نتایجمان چندان بد نیستند و همه چیز به رویکرد تاکتیکی بستگی دارد.»

مربی هلندی ۷۱ ساله اینطور عنوان کرد که اگر پیشنهاد وسوسه انگیزی بدست بیاورد، مربیگری را بعد از جام جهانی ادامه خواهد داد. او خاطرنشان کرد: «من این کار را برای کشورم در شرایط اضطراری انجام دادم، اما کسی از آینده خبر ندارد. مانند دیک ادووکات که از من بزرگتر بود و مربیگری عراق را بر عهده داشت. من هم اگر با چالش جالب و جذابی روبرو شوم ممکن است به کارم ادامه بدهم.»

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط