عرضه سامانه‎ای برای تبدیل اسناد تصویری به متن

عرضه سامانه‎ای برای تبدیل اسناد تصویری به متن

۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۵ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان، سامانه‌ای را برای تبدیل اسناد اسکن شده و تصویر به متون فارسی، عربی و انگلیسی عرضه کردند.

عرضه سامانه‎ای برای تبدیل اسناد تصویری به متن

علیرضا نوریان، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه با استفاده از فناوری هوش مصنوعی، سامانه نویسه خوان فارسی را طراحی کردیم، گفت: این سامانه به کاربر اجازه می دهد تا متن تصاویر یا اسناد اسکن شده را به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی استخراج کند

وی با بیان اینکه سامانه هوشمند نویسه خوان به عنوان سامانه الفبا نامگذاری شده است، اظهار کرد: این سامانه با وجود کیفیت قابل رقابت با نمونه های بزرگ و مشهور خارجی، قیمت به مراتب پایین تری  از این نمونه ها دارند. برای مثال، هزینه استفاده از سامانه هوشمند نویسه خوان الفبا، حدود یک دهم هزینه ای است که  نویسه خوان شرکت گوگل دریافت می کند.

نوریان خاطر نشان کرد:  با استفاده از این سامانه، اسناد اسکن شده و فایل های پی دی اف، قابل جستجو، ویرایش و پردازش می شوند. 

مجری طرح کاربرد این سامانه را در هر سازمانی دانست که اسناد متنی به شکل تصویر و یا اسکن شده وجود دارند دانست و یادآور شد:  این سامانه در موارد مختلفی از جمله، موتورهای جستجو،کتابخانه ها، سامانه های آرشیو اسناد، سامانه های مالی و اتوماسیون های اداری کاربرد دارد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز