هوش مصنوعی آرتروز را 3 سال زودتر پیش بینی می کند

هوش مصنوعی آرتروز را 3 سال زودتر پیش بینی می کند

۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - پژوهشگران در بررسی جدید خود، یک مدل مبتنی بر هوش مصنوعی ابداع کرده‌اند که می‌تواند ابتلا به آرتروز را سه سال پیش از بروز آن پیش‌بینی کند.

به نقل از دیلی میل، پژوهشگران در بررسی جدید خود، یک مدل مبتنی بر هوش مصنوعی ابداع کرده اند که می تواند ابتلا به آرتروز را سه سال پیش از بروز آن پیش بینی کند.

برهمین اساس، هوش مصنوعی می تواند آرتروز را با تجزیه و تحلیل بافت غضروف سه سال پیش از وقوع آن تشخیص دهد، قبل از اینکه بیماری کهنه و باعث درد مفاصل شود.

اطلاعات موجود حکایت از آن دارد که این مدل هوش مصنوعی برای یافتن علائم آرتروز آموزش دیده است؛ مدل مذکور این کار را با بررسی نقشه های بافت غضروف و مقایسه با سایر نتایج انجام می دهد.

محققان بیمارستان جان هاپکینز، یک مدل هوش مصنوعی را برای بررسی اسکن بیش از ۸۶ نفر به کار بردند که هیچ نشانه ای از آرتروز نداشتند.

مدل یادگیری ماشین توانست آرتروز را در مراحل اولیه با دقت ۷۸ درصد پیش بینی کند؛ در انگلیس حدود ۸.۵ میلیون نفر مبتلا به آرتروز هستند.

اگر این بیماری بتواند به موقع تشخیص داده شود، ترکیبی از کاهش وزن و ورزش می تواند از شدت آن بکاهد و یا آن را به تأخیر بیندازد.

هوش مصنوعی آرتروز را 3 سال زودتر پیش بینی می کند

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز