مجوز آزمایش بالینی یک واکسن جدید چینی صادر شد

مجوز آزمایش بالینی یک واکسن جدید چینی صادر شد

۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - واکسن جدید کووید ۱۹ که توسط سینوفارم چین تولید شده اخیراً برای آزمایشات بالینی تأیید شده است.

به نقل از بیزنس استاندارد، واکسن جدید کووید ۱۹ که توسط سینوفارم چین تولید شده اخیراً برای آزمایشات بالینی تأیید شده است.

واکسن جدید نوترکیب کرونا توسط موسسه سرم و واکسن سازی ملی تولید شده و مجوز آزمایش بالینی را از اداره ملی محصولات پزشکی چین دریافت کرده است.

این واکسن بر اساس ویژگی های ساختاری دامنه اتصال گیرنده موسوم به «RBD» روی پروتئین سنبله ویروس (پروتئین اس) ساخته شده است. 

سینوفام در توضیحات خود درباره این واکسن یادآور شده،  فناوری واکسن نوترکیب کامل و مناسب برای تولید در مقیاس بزرگ است. همچنین تولید آن به تاسیساتی با سطح ایمنی بالا نیاز ندارد، زیرا  فرآیند تولید آن شامل ویروس های زنده نمی شود.

این شرکت در ادامه توضیحات خود آورده است: این واکسن از مهندسی ژنتیک برای تولید نسخه های بی ضرر پروتیئن اس (S-protein) ویروس کرونا به منظور القای آنتی بادی های خنثی کننده استفاده می کند.

واکسن نوترکیب سومین واکسنکووید ۱۹ این شرکت است. دسامبر گذشته (آذر ماه)، یک واکسن غیرفعال ساخته شده توسط مؤسسه محصولات بیولوژیکی پکن زیر نظر « CNBG» تولید و به اولین واکسن کووید ۱۹ چینی تبدیل شد که دارای مجوز بازاریابی مشروط است.

در ماه فوریه (بهمن)، واکسن غیرفعال شده دیگری از موسسه محصولات بیولوژیکی ووهان، وابسته به CNBG، به صورت مشروط اجازه ورود به بازار را داشت.

کمیسیون ملی بهداشت چین روز شنبه اعلام کرد بیش از 161.12 میلیون وز واکسن کووید 19 در سراسر چین تجویز شده است.

مجوز آزمایش بالینی یک واکسن جدید چینی صادر شد

منبع : خبرگزاری فارس