استفاده حداکثری از ظرفیت نخبگان در کارخانه نوآوری

استفاده حداکثری از ظرفیت نخبگان در کارخانه نوآوری

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۵ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - تفاهم‌نامه همکاری بنیاد نخبگان استان مرکزی با کارخانه نوآوری ماشین‌سازی اراک برای استفاده حداکثری از ظرفیت نخبگان به امضاء رسید.

تفاهم نامه همکاری بنیاد نخبگان استان مرکزی به منظور جهت دهی به ظرفیت های استانی برای حمایت بیشتر و بهتر از اجتماع نخبگانی و زمینه سازی برای تزریق ایده و تفکر نخبگان و مستعدان به بخش های صنعتی و واحدهای تولیدی، با کارخانه نوآوری ماشین سازی اراک با هدف توسعه همکاری های مشترک در امور نخبگان و برنامه های نخبگانی به امضاء رسید.

این تفاهم نامه با موضوع شیوه همکاری مشترک بین دو نهاد و ایجاد زمینه های لازم برای استفاده حداکثری از ظرفیت نخبگان و همکاری در برگزاری رویدادهای کارآفرینی امضا شد.

شرکت ماشین سازی اراک ( سهامی عام) به منظور پشتیبانی از صنایع بنیادین و برآورده کردن نیازهای صنعتی کشور، در سال ۱۳۴۶ در زمینی به مساحت ۱۳۴ هکتار در شهر اراک تأسیس شد و در سال ۱۳۵۰ به عنوان نخستین صنعت سنگین کشور به بهره برداری رسید.

به نقل از بنیاد ملی نخبگان، این شرکت در حوزه ساخت تجهیزات نفتی، مخازن بزرگ، سازه های فلزی، بویلرهای حرارتی، گلوله های سنگین فلزی، انواع پل، دکل ها و تولید شیرهای تخصصی فعالیت دارد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز