کسب مقام هفتم در سطح کشور توسط دفتر سلول های بنیادی بوشهر

کسب مقام هفتم در سطح کشور توسط دفتر سلول های بنیادی بوشهر

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس علم و فناوری - سرپرست مرکز خون بند ناف موسسه رویان استان بوشهر از کسب مقام هفتم در سطح کشور توسط دفتر سلول‌های بنیادی بوشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان بوشهر، علیرضا چمکوری با تبریک روز جهانی ماما عنوان کرد: ضمن تبریک خدمت ماماهای عزیز به مناسبت روز جهانی ماما، این روز بزرگ را به این عزیزان و به ویژه همراهان ما در مرکز سلول های بنیادی خون بندناف رویان بوشهر تبریک عرض نموده و از تمامی تلاش های ارزشمند که باعث پیشرفت این مرکز هم از لحاظ کمی و کیفی شده تشکر و قدردانی می نمایم.

وی ادامه داد: دفتر بانک سلول های بنیادی خون بندناف رویان بوشهر بوشهر از سال ۹۷ راه اندازی و با همکاری ماماها و پزشکان متخصص استان در زمینه جمع آوری نمونه های خون بندناف فعالیت که این مدت هم از لحاظ کمیت و هم کیفیت به دستاوردها و پیشرفت خوبی دست پیدا کرده است.

این مسئول با اشاره به کسب مقام هفتم در سطح کشور توسط دفتر سلول های بنیادی بوشهر اظهار کرد: از لحاظ کمی ما از هفده نمونه در سال ۹۷ به ۴۸ نمونه در پایان سال ۹۹ رسیده و در سال جدید هم با کمکی که ماماهای عزیز و همراهانمان در گرفتن نمونه های اورژانسی و ذخیره سازی بندناف انجام شد توانستیم به رتبه خوبی در زمینه جمع آوری نمونه با کیفیت در کشور برسیم.

سرپرست مرکز خون بند ناف موسسه رویان بوشهر عنوان کرد: ماماها بعد از عقد قرارداد و مراحل ثبت نام خانوارها با هماهنگی مرکز در هر ساعت از شبانه روز به بیمارستان اعزام شده و در اتاق عمل بعد از انجام زایمان با وسایلی که در اختیار ایشان قرار داده شده خون بندناف را در کیسه استاندارد مربوطه نمونه گیری کرده و به دفتر بانک سلول های بنیادی خون بندناف انتقال می دهند. پس از سیر مراحل فنی به بانک سلول های بنیادی خون بندناف کشور جهت آزمایشات لازم و ذخیره سازی به صورت هوایی ارسال می شود.

چمکوری افزود: این عزیزان با این کار خدادوستانه در جمع آوری خون بندناف و مشاوره در زمینه فرهنگ سازی ذخیره خون بندناف نیز یاریگر مراکز هستند.

وی خاطرنشان کرد: اینجانب ضمن آرزوی توفیق برای این عزیزان و همه تلاشگران عرصه سلامت که به صورت شبانه روز در حال خدمت رسانی به مردم و در اتاق عمل ما را همراهی می نمایند آرزوی صحت و سلامتی برایشان آرزومندم.

منبع : خبرگزاری ایسنا