شمار موارد کرونا در جهان از مرز 175 میلیون گذشت

شمار موارد کرونا در جهان از مرز 175 میلیون گذشت

۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۷ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس علم و فناوری - شمار موارد عفونت با کروناویروس بر اساس آخرین داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز از مرز ۱۷۵ میلیون مورد عبور کرده است.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از همشهری - یواس تودی این رقم سرسام آور که میلیون ها بیشتر از کل جمعیت روسیه است، هنوز رقم واقعی موارد عفونت را نشان نمی دهد و به علت دسترسی محدود به آزمایش و بی علامت بودن بسیار از موارد عفونت رقم واقعی بسیار بالاتر از این است.

در همین ال در حالیکه با اینکه واکسیناسیون عمومی در آمریکا این امید را به وجود آورده است که این کشور با کمترین میزان روزانه کووید-۱۹ در ماه های اخیر وارد تابستان شود، شمار تلفات ناشی از این بیماری در آمریکا در آمریکا در آستانه گذشتن از ۶۰۰۰۰۰ تن است.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا (CDC) این هفته اعلام کرد شمار موارد کرونا و مرگ های ناشی از آن به پایین ترین میزان در تقریبا یک سال گذشته رسیده است. اما کارشناسان هشدار می دهند که هم افراد واکسینه شده و هم افراد واکسینه نشده باید همچنان احتیاطات بهداشتی را رعایت کنند.

دکتر آنتونی فاوچی، کارشناس ارشد بیماری های عفونی آمریکا هشدار داد که گونه آلفای کروناویروس (که در ابتدا در انگلیس شناسایی شد) و گونه دلتای آن (که در ابتدا در هند شناسایی شد) به سرعت در حال گسترش در سراسر این کشور هستند.

فاوچی گفت: «ما نمی خواهیم مشکلاتی که در حال حاضر درانگلیس در حال رخ دادن است، در آمریکا هم رخ دهد، یعنی یک گونه جهش یافته دردسرآفرین به گونه ویروسی غالب بدل شود.»

به گفته فاوچی، گونه دلتا در حال حاضر حدود ۶ درصد موارد عفونت در آمریکا را تشکیل می دهد. اما داده ها نشان می دهند که واکسن فایزر تا حدی بر ضد این گونه جهش یافته موثر است.

در تحولی دیگر، مقامات ناظر دارویی در چین روز جمعه اعلام کرند که دومین واکسن کرونا در این کشور را برای مصرف در کودکان ۳ تا ۱۷ ساله تایید کرده اند. هدف چین است که تا پایان سال جاری پوشش واکسیناسیون در این کشور را به ۸۰ درصد برساند و بنابراین ممکن است در مرحله بعدی واکسیناسیون کودکان هم آغاز شود.

شرکت آمریکایی مدرنا نیز این هفته اعلام کرد که برای دادن واکسن کرونایش به کودکان و نوجوانان ۱۲ تا ۱۷ ساله تقاضای مجوز مصرف اضطراری کرده است.

شمار موارد ثابت شده کرونا در آمریکا اکنون دست کم ۳۳۴۳۸۰۰۰ و شمار تلفات ناشی از کووید-۱۹ دست کم ۵۹۹۰۰۰ مورد است.

منبع : همشهری آنلاین