افزایش 3 برابری مبتلایان به زوال عقل تا سال 2050 -   رنج 152 میلیون نفر از اختلال حافظه
سرویس علم و فناوری - نتایج یک بررسی نشان می‌دهد، احتمالا موارد زوال عقل از ۵۷.۴ میلیون به ۱۵۲.۸ میلیون تا سال ۲۰۵۰ برسد.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - دیلی میل، پیش بینی می شود موارد زوال عقل از ۵۷.۴ میلیون به ۱۵۲.۸ میلیون تا سال ۲۰۵۰ برسد؛ محققان آمریکایی می گویند، افزایش نرخ جمعیت و پیری از عوامل افزایش ابتلا به این بیماری هستند.

کارشناسان تأکید می کنند، این یافته ها باید سرمایه گذاری در تحقیقات را تشویق کند؛ تعداد افراد مبتلا به زوال عقل در سراسر جهان طی سه دهه آینده تقریباً سه برابر می شود؛ بررسی ها نشان می دهد بیشترین افزایش در کشورهای در حال توسعه در مناطق جنوب صحرای  بزرگ آفریقا، شمال آفریقا و خاورمیانه انتظار می رود.

محققان پیش بینی می کنند، افزایش نرخ چاقی، دیابت، استعمال دخانیات و سبک زندگی بی تحرک که همگی خطر ابتلا به این اختلال را افزایش می دهند، منجر به حدود ۷ میلیون مورد تشخیص در سال ۲۰۵۰ خواهد شد.

محققان سازمان جهانی آلزایمر (ADI)  پیش از این و در گزارش سال ۲۰۱۵ خود در لندن به این نکته اشاره کرده بودند که شمار بیماران مبتلا به زوال عقل یا دمانس (dementia) در جهان تا سال ۲۰۵۰ سه برابر و به ۱۳۱.۵ میلیون نفر برسد و پیش بینی جدید از افزایش ۲۰ میلیون نفری افراد مبتلا به این اختلال حکایت دارد.

انجمن آلزایمر تخمین می زند ۸۵۰ هزار نفر در انگلیس نوعی زوال عقل دارند؛ در ایالات متحده نیز حدود ۵ میلیون نفر به این بیماری مبتلا هستند. بیماری آلزایمر رایج ترین نوع زوال عقل است که تا ۷۰ درصد موارد را ایجاد می کند. زوال عقل گروهی از علائم مانند از دست دادن حافظه، مشکلات تفکر و احساس گیجی است که در اثر آسیب به مغز ایجاد می شود. این بیماری عمدتا بالای ۶۵ سال را درگیر می کند و همچنین می تواند در درک و حرکت مشکل ایجاد کند.

https://www.dailymail.co.uk/news/article-9830591/Dementia-cases-set-triple-worldwide-150-million-2050.html

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز
آخرین اخبار سرویس علم و فناوری