نقدینگی، مهم ترین دغدغه کارآفرینان است

نقدینگی، مهم ترین دغدغه کارآفرینان است

۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۵ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - یک کارآفرین لرستانی گفت: نقدینگی، مهم‌ترین مشکل کارآفرینان است.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از ایسنا - حامد امامی نژاد با اشاره به ضرورت کارآفرینی اظهار کرد: هم اکنون لرستان با نرخ بالایی از بیکاری، به ویژه در میان فارغ التحصیلان جوان دانشگاهی روبرو است.

وی افزود: و به نظر می رسد راهکار اساسی برای ایجاد سریع شغل توسط شرکت هایی است که رشد سریع دارند (کارآفرینان). چنین نگاهی، کارآفرینی را به عنوان راه حل مناسب برای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی، جایگزین راه حل های سنتی می کند.

این مسئول اضافه کرد: با توجه به اینکه هر مجتمع تولیدی نیاز به نیروی انسانی دارد با کارآفرینی به خودی خود اشتغال ایجاد می شود.

امامی نژاد با برشمردن موانع پیشروی کارآفرینان ادامه داد: یکی از مهمترین مشکلات کارآفرینان در ابتدای کارشان تأمین نقدینگی و گردش مالی است، انتظار می رود مسئولان نگاه ویژه ای به کسب وکارهای نو داشته باشند اگر می خواهند استان از این وضعیت بد اقتصادی گذر کند باید به استارت آپ ها توجه بیشتری شود.

این مخترع لرستانی تصریح کرد: بزرگ ترین مانع استارتاپ ها در آغاز فعالیتشان عدم حمایت بخش دولتی و خصوصی است، خوشبختانه مرکز شتاب دهی جهاد دانشگاهی با برنامه های اجرایی خود از واحدهای فناور مستقر در این مرکز حمایت کرد و به دنبال جذب سرمایه گذار برای آن ها است.

وی خاطرنشان کرد: مک دولت به کارآفرینان باعث محکم تر شدن قدم های کارآفرینان برای تولید بیشتر و امید به ادامه کار می شود تاکنون اکثر کارآفرینان در استان با سرمایه خود کارکرده اند اما با توجه به تورم موجود به تسهیلات و نقدینگی نیاز دارند.

امامی نژاد بهترین فرصت های کارآفرینی در لرستان را در حوزه گردشگری و کشاورزی دانست و افزود: در حوزه دامپروری و کشاورزی جای کار بسیار است و اگر حمایتی صورت گیرد می توان اشتغال زایی خوبی برای جوانان بیکار استان ایجاد کرد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز
آخرین اخبار سرویس علم و فناوری