ساخت باندهای ضدباکتری با استفاده از ضایعات میوه

ساخت باندهای ضدباکتری با استفاده از ضایعات میوه

۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۲ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - دانشمندان با تبدیل پوسته اضافی میوه خارگیل (دوریان) به باندهای ژل ضدباکتریایی با تولید اضافی ضایعات مواد غذایی مقابله می‌کنند.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - رویترز، دانشمندان دانشگاه فناوری نانیانگ (NTU) در سنگاپور با تبدیل پوسته اضافی میوه خارگیل (دوریان) به باندهای ژل ضدباکتریایی با تولید اضافی ضایعات مواد غذایی مقابله می کنند.

این فرآیند پودر سلولز را از پوسته های میوه پس از برش و خشک شدن در یخ استخراج می کند، سپس آن را با گلیسرول مخلوط می کند؛ این مخلوط تبدیل به هیدروژل نرم و سپس از آن به نوارهای بانداژ بریده می شود.

پروفسور ویلیام چن، مدیر برنامه علوم و فناوری غذا در دانشگاه فناوری نانیانگ می گوید: ما در سنگاپور سالانه حدود ۱۲ میلیون  میوه خارگیل مصرف می کنیم، بنابراین علاوه بر گوشت نمی توانیم کار زیادی در مورد پوست و دانه ها انجام دهیم و این باعث آلودگی محیط زیست می شود. پوسته های میوه که بیش از نیمی از ترکیب  میوه خارگیل را تشکیل می دهند معمولاً دور انداخته و سوزانده می شوند و باعث ضایعات زیست محیطی می شوند.

مدیر برنامه علوم و فناوری غذا در دانشگاه فناوری نانیانگ افزود: این فناوری همچنین می تواند سایر ضایعات غذایی مانند لوبیای سویا و غلات مصرف شده را به هیدروژل تبدیل و به محدود کردن ضایعات غذایی کشور کمک کند.

در مقایسه با باندهای معمولی، باندهای ارگانو-هیدروژل همچنین می توانند مناطق زخم را خنک تر و مرطوب نگه دارند که می تواند به تسریع بهبودی کمک کند.

منبع : خبرگزاری فارس