بررسی چالش ها و توانمندی های شهرک های استان سیستان

بررسی چالش ها و توانمندی های شهرک های استان سیستان

۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۳ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس علم و فناوری - وبینار کاربردهای صنعتی فناوری نانو همزمان با سومین نمایشگاه تخصصی توانمندی‌های صنایع کوچک و متوسط استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از ایسنا -  با توجه به دستاوردهای قابل توجه صنعتگران کشور در زمینه فناوری نانو و بر اساس سند گسترش کاربرد فناوری نانو در افق ۱۴۰۴ مصوب هیات وزیران، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در دهه دوم توسعه فناوری نانو در کشور (۱۴۰۴-۱۳۹۵)، بر استفاده صنایع داخلی از فرصت های اقتصادی و فنی این فناوری نوین، تمرکز خواهد داشت.

در این مسیر، بخش ترویج صنعتی فناوری نانو، نشست های تخصصی و وبینارهای صنعتی نانو را با هدف آشناسازی فعالان صنعتی با فرصت های اقتصادی و صنعتی فناوری نانو و برنامه های حمایتی این ستاد، آگاهی از نیازهای صنعتی مجموعه های تولیدی، تعامل و تبادل نظر با مدیران و کارشناسان شرکت ها و نیز شناسایی نیازها و تقاضاهای فناوری آن ها به اجرا گذاشته است.

وبینار کاربردهای صنعتی فناوری نانو در این راستا برگزار خواهد شد. در این رویداد همزمان با برپایی سومین نمایشگاه تخصصی توانمندی های صنایع کوچک و متوسط استان سیستان و بلوچستان، وبینار کاربردهای صنعتی فناوری نانو ویژه مدیران و کارشناسان شرکت ها، سازمان ها و صنایع و فعالان صنعتی استان با حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و همکاری شرکت شهرک های صنعتی استان سیستان و بلوچستان برگزار می شود.

در این وبینار، کاربردهای عملی و صنعتی فناوری نانو و دستاوردهای شرکت های فناور کشور در حوزه های تخصصی به ویژه کشاورزی، صنایع غذایی و بسته بندی، آب، پساب و محیط زیست، پلیمر و کامپوزیت، رنگ و رزین، پوشاک و نساجی، عمران و ساختمان و پوشش دهی سطح معرفی خواهد شد.

همچنین این وبینار فرصتی برای تعامل و تبادل نظر با مدیران و کارشناسان شرکت ها و شناسایی نیازها و تقاضاهای فناوری آن ها خواهد بود.

"معرفی کاربردهای صنعتی فناوری نانو"، "معرفی وضعیت توسعه فناوری نانو در سطح جهان"، "معرفی شرکت ها و فناوری های توسعه یافته داخلی"، "آشنایی با سیاست های توسعه صنعتی فناوری نانو در ایران"، "معرفی حمایت های ستاد ویژه توسعه فناوری نانو"، "تبادل فناوری و انتقال تجارب موفق کاربردهای صنعتی فناوری نانو" و "دریافت و پیگیری نیازها و مشکلات سازمان ها، شرکت ها و صنایع مرتبط با فناوری نانو و ارائه مشاوره تخصصی جهت رفع آنها" از موضوعاتی است که در این وبینار مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

به نقل از ستاد نانو، این رویداد بعد از ظهر امروز چهارشنبه ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۸ تا ۲۱ برگزار خواهد شد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز