تحریم صرافی ارزرمز به دلیل همکاری با باج افزارنویسان

تحریم صرافی ارزرمز به دلیل همکاری با باج افزارنویسان

۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۶ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - دولت بایدن یک صرافی ارزرمز را به علت امکان پذیرکردن پرداخت های غیرقانونی به طراحان انواع باج افزار تحریم کرده است.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - رویترز، وزارت خزانه داری آمریکا صرافی ارزرمز Suex OTC را به تسهیل نقل و انتقالات غیرقانونی به نفع طراحان هشت نوع باج افزار مختلف متهم کرده است. این اولین بار است که صرافی های ارزرمز به علت همکاری با باج افزارنویسان توسط دولت آمریکا تحریم می شوند.

والی آدیممو ، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در این مورد گفته است: صرافی های ارزرمز مانند سوئکس به مهاجمان سایبری امکان می دهند تا از طریق باج افزارهای خود کسب سود کنند. این اقدام نشانه قصد ما برای افشا و مختل کردن زیرساخت های غیرقانونی چنین حملاتی است.

هکرها معمولا با نفوذ به سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری اطلاعات آنها را از دسترس خارج کرده و برای امکان پذیر کردن کنترل مجدد این سیستم ها توسط مالکانشان درخواست باج می کنند. آنها گاهی حتی بعد از دریافت باج درخواستی که معمولا در قالب ارزرمز تقاضا می شود نیز سیستم ها و داده های قفل شده را آزاد نمی کنند.

در یک سال اخیر حملات گسترده ای به زیرساخت های امریکا از سوی باج افزارنویسان انجام شده که یک مورد از آنها باعث مختل شدن روند انتقال انواع سوخت و انرژی از طریق خط لوله کولونیال پایپ لاین در شرق آمریکا شد. هکرها دیروز به یک شرکت فناوری ارائه دهنده خدمات کشاورزی در آیوا نیز حمله کردند و روند برداشت و ذخیره سازی محصولات را مختل کردند.

منبع : خبرگزاری فارس

آخرین اخبار سرویس علم و فناوری