سفیر ژاپن با رئیس جهاد دانشگاهی قم دیدار کرد

سفیر ژاپن با رئیس جهاد دانشگاهی قم دیدار کرد

۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۱ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - سفیر ژاپن در ایران با رئیس جهاد دانشگاهی قم دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از ایسنا - کازوتوشی آیکاوا، سفیر ژاپن در ایران، در سفر یک روزه به قم با رئیس جهاد دانشگاهی واحد قم دیدار و گفت وگو کرد.

محمد حیدری، رئیس جهاد دانشگاهی قم، در این دیدار به معرفی ظرفیت های بخش های مختلف آموزشی، فرهنگی، علمی و درمانی جهاد دانشگاهی قم پرداخت و نسبت به همکاری با  ژاپن در این عرصه اظهار امیدواری کرد.

علی حسینی معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد استان قم و همچنین محمد رستمی رئیس مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی واحد استان قم نیز با ارایه طرح های تخصصی در زمینه توسعه همکاری های علمی بین دو کشور ایران و ژاپن و همچنین راه های توسعه همکاری های دو کشور در ابعاد مختلف به ارایه بحث پرداختند.

کازتوشی آیکاوا سفیر ژاپن نیز در این دیدار خدمات جهاددانشگاهی در بخش های مختلف را جالب توجه دانست و گفت: در ژاپن نیز چنین رویکردهای علمی و دانشگاهی در زمینه کاربردی کردن علوم وجود دارد که از اینکه جهاددانشگاهی نیز چنین رویکردی در ایران دارد برای بنده بسیار جالب توجه بود.

وی در ادامه بر لزوم توسعه فعالیت های مشترک بین دو کشور و به خصوص در جهاددانشگاهی تاکید کرد.

همچنین با توجه به تحولات  اخیر در افغانستان، در رابطه با مسائل پناهندگان و مهاجران به ویژه اتباع افغانستان در ایران و ظرفیت های موجود در این حوزه در جهاد دانشگاهی واحد قم و همکاری ژاپن با ایران مباحثی مطرح شد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز