فعالیت های جهاددانشگاهی قم برایم شگفت انگیز بود -  به اهداف مهمی در سفر به قم دست یافتیم
سرویس علم و فناوری - سفیر ژاپن بابیان اینکه در رابطه با چگونگی افزایش و توسعه بیشتر روابط ژاپن با جمهوری اسلامی ایران و ژاپن با استان قم تبادل‌ نظرهای خوبی صورت گرفت، گفت: سفر یک ‌روزه به قم موفقیت‌آمیز بود و هدف‌های اصلی این سفر برآورده شد.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از ایسنا - آیکاوا کازوتوشی، سفیر ژاپن در ایران، در حاشیه سفر یک روزه به قم عنوان کرد: به دلیل اینکه استان قم از لحاظ سیاسی اقتصادی دینی شهری بسیار مهم است، به قم سفر کردم.

وی ادامه داد: در این سفر با استاندار قم، روحانیون، دانشگاهیان و مسئولین جهاد دانشگاهی قم دیدار کردم و تبادل نظرهای بسیار مفیدی در این دیدارها صورت گرفت.

وی بابیان اینکه در رابطه با چگونگی افزایش و توسعه بیشتر روابط ژاپن با جمهوری اسلامی ایران و ژاپن با استان قم تبادل نظرهای خوبی صورت گرفت، اظهار کرد: سفر یک روزه به قم موفقیت آمیز بود و هدف های اصلی این سفر برآورده شد.

وی در رابطه با دیدار با مسئولین جهاد دانشگاهی قم تصریح کرد: در جلسه ای که با مسئولین جهاد دانشگاهی قم داشتم از اینکه جهاد دانشگاهی، حوزه های بسیار گسترده ای از جمله علمی و پژوهشی را پوشش می دهد و  به اقشاری از جامعه مانند پناهندگان افغانستانی کمک هایی ارائه می دهد تحت تأثیر قرار گرفتم. این فعالیت ها برای من شگفت انگیز بوبد.

سفیر ژاپن در ایران با اشاره به اینکه سال گذشته دولت ژاپن با دولت ایران در زمینه پناهندگان افغانستانی همکاری هایی را داشته است، بیان کرد: در این زمینه نیاز است که با دولت و نهادهای ایران همکاری های بیشتری صورت بگیرد و مایل هستیم در این زمینه مشورت های بیشتری داده شود.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز