ویدئو  -  ورود فناوری های زیستی به تامین امنیت غذایی

ویدئو - ورود فناوری های زیستی به تامین امنیت غذایی

۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - با اجرای بسته امنیت غذایی ستاد توسعه زیست فناوری علاوه بر تامین نیاز داخلی و کاهش خروج ارز از کشور، امکان صادرات و ارزآوری برای فعالان حوزه غذایی و کشاورزی ایجاد ‌می‌شود.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - گروه علم و پیشرفت امنیت غذایی امروزه مورد توجه روز افزون بین‏ المللی به ویژه کشورهای در حال توسعه است. نوآوری در تولید و عرضه پایدار محصولات غذایی، برقراری زنجیره تامین و تضمین برقراری حلقه های اساسی در این زنجیره یکی از مهمترین اولویت های راهبردی ملی جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود. بدون تردید، توانایی یک کشور برای تولید غذای کافی و مناسب در همه شرایط، بخصوص شرایط تحریم و بحرانی یکی از مولفه های مهم در امنیت آن کشور به شمار می آید. تولید به روش های ناکارامد، عدم استفاده از فناوری های نوین، وابستگی به منابع خارجی در تامین نیاز های اساسی و عدم شناخت توانایی و قابلیت های بو می از جمله علت های تهدید امنیت غذایی به شمار می رود.

 در همین راستا، ستاد توسعه زیست فناوری اقدام به تدوین بسته امنیت غذایی با محوریت تولید محصولات استراتژیک، ارزبر و دارای پتانسیل ارزآوری نموده است تا بتواند با برنامه‏ ریزی درست و در همکاری با سایر نهادهای متولی گامی در جهت تحقق اقتصاد دانش‏بنیان در حوزه امنیت غذایی بردارد.

در ادامه ویدئویی را درخصوص ورود فناوری های زیستی به حوزه امنیت غذایی مشاهده می کنید:

 


 

 

 

 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز