لهستان دز یادآور واکسن کرونا را برای افراد بالای 50 سال توصیه می کند
سرویس علم و فناوری - دز یادآور بایستی حداقل 6 ماه پس از دوز دوم تزریق شود و پیش از این تنها برای افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف توصیه شده بود.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری فارس رویترز یک قائم معاون وزیر بهداشت لهستان در روز پنجشنبه اعلام کرد دز یادآور واکسن کوید-۱۹ را برای افراد بالای ۵۰ سال و کارکنان بخش سلامتی ضروری است.

او گفت دز یادآور بایستی حداقل 6 ماه پس از دوز دوم تزریق شود و پیش از این تنها برای افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف توصیه شده بود.

دفتر نخست وزیر این کشور اعلام کرده است ثبت نام برای دز یادآور از ۲۴ سپتامبر آغاز خواهد شد.

در  مجموع، بیش از ۱۹ میلیون نفر از ۳۸ میلیون جمعیت لهستان تا کنون به صورت کامل واکسینه شده اند.

تعداد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در این کشور ۷۵،۰۰۰ نفر گزارش شده است. لازم به ذکر است واکسیناسیون در لهستان اجباری نیست. یک مقام رسمی این کشور گفته است دولت لهستان اکنون ضرورتی برای اجباری کردن واکسیناسیون نمی بیند و سیاست اصلی دولت برای مقابله با ویروس کرونا در حال حاضر تبلیغات در رسانه ها، بیلبوردها و آگاهی بخشی از طریق افراد مشهور است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز
علی رحمانی ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۲
با سلام و خسته نباشید میخواستم هزینه ساخت دستگاه پرینتر سه بعدی و پیشرفت کاریتون رو بدونم ، خیلی خوشحالم که این کار رو دیدم ، موفق باشید انشالله روشی باشه برای هرچه سریعتر و ارزانتر خونه دارشدن انسانهای کم در آمد