مالزی، تایلند و ویتنام سیاست مبارزه با کرونا را کنار می گذارند
سرویس علم و فناوری - برخی از کشورهای آسیای جنوب شرقی سیاست مبارزه با کرونا را کنار می‌گذارند، در حالی که متخصصان هشدار داده‌اند این اقدام بسیار زودهنگام است و می‌تواند به یک فاجعه سلامتی تبدیل شود.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری فارس سی ان ان بعد از ماه ها قرنطینه، برخی از کشورهای آسیای جنوب شرقی سیاست مبارزه با کوید  را کنار می گذارند، در حالی که متخصصان هشدار داده اند این اقدام بسیار زودهنگام است و می تواند به یک فاجعه سلامتی تبدیل شود.

دلتا، سویه جدید ویروس کرونا، تعداد مبتلایان را در تابستان  امسال به اوج خود رساند. با این وجود بسیاری از مردم و رهبران منطقه، چاره ی دیگری به جز برداشتن محدودیت و شروع دوباره فعالیت های اقتصادی پیش روی خود نمی بینند.

توزیع واکسن در این منطقه از جهان محدود بوده است و برای بسیاری از کشورهای جنوب شرقی واکسیناسیون انبوه در ماه های آتی ناممکن خواهد بود. اما در کنار این موضوع، مردم موقعیت های کاری خود را از دست داده اند و خانواده ها هر روز فقیرتر و گرسنه تر می شوند.

اما یکی از مقامات کشورهای جنوب آسیا ابراز نگرانی کرده  معیشت تعداد زیادی از نیروی کار در آسیا وابسته به حقوق روزانه است و آن ها به دلیل محدودیت های کرونایی کسب و کارها و افت اقتصاد به شدت از لحاظ معیشتی آسیب پذیر شده اند.

برخی از منتقدان می گویند این تصمیم بازتابی از رویکرد «زندگی با کرونا» در برخی کشورهای غربی مانند انگلستان و آمریکا است که زندگی عادی پیش از فراگیری را دوباره از سر گرفته اند. اما کارشناسان هشدار می دهند با توجه به نرخ پایین واکسیناسیون در کشورهایی مانند فیلیپین، اندونزی و تایلند، برداشتن دوباره محدودیت ها و باز کردن کسب و کارها در این کشورها بسیار خطرناک تر از شرایط کشورهای غربی خواهد بود. 

                                                

 

منبع : خبرگزاری فارس