دومین موج مرگبار کرونا در اوکراین

دومین موج مرگبار کرونا در اوکراین

۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - اوکراین در 24 ساعت گذشته 471 مورد مرگ ناشی از ابتلا به ویروس کرونا را اعلام کرد و بعد از تلفات 481 نفری در ماه آوریل، این بیشترین میزان مرگ‌ومیر از ابتدای شیوع کروناست.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری فارس رویترز اوکراین با دومین موج مرگبار کوید-۱۹ خود از زمان شروع فراگیری مواجه شده است.

طبق آمار منتشر شده توسط وزارت بهداشت اوکراین، این کشور در ۲۴ ساعت گذشته ۴۷۱ مورد مرگ ناشی از ابتلا به ویروس کرونا  اعلام کرد که بعد از تلفات ۴۸۱ نفری در ماه آوریل، این بیشترین میزان مرگ ومیر از ابتدای شیوع کرونا است.

تعداد مبتلایان به کوید-۱۹ در این کشور در هفته های اخیر رو به افزایش بوده است و در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶،۳۰۹ مورد ابتلا به کوید را گزارش کرده است.

در اوکراین تا کنون ۲.۵۹ میلیون نفر از زمان شروع فراگیری در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند و ۵۹،۵۲۳ نفر نیز در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.اوکراین دارای ۴۱ میلیون نفر جمعیت می باشد و تا کنون حدود ۷ میلیون و ۶۰۰هزار نفر از جمعیت خود را واکسینه کرده است.

منبع : خبرگزاری فارس